Громадянин російської федерації Мацхонашвілі Нугзарі Важавич володіє 2% ТОВ «Тарон» (ЄДРПОУ: 13456730). Основною частиною підприємства володіє громадянин України Коваленко Сергій Григорович. 

Підприємство було створено в 1997 році, зареєстроване у м. Кам’янське Дніпропетровської області та має статутний капітал 1,5 мільйона гривень. 

Основний вид діяльності ТОВ «Тарон», за даними з держреєстру юросіб, – оптова торгівля металами та металевими рудами.

Серед видів діяльності підприємства також: діяльність посередників у торгівлі товарами широкого асортименту; неспеціалізована оптова торгівля; дослідження й експериментальні розробки у сфері інших природничих і технічних наук. 

В 2019 році це підприємство поставило 60 пачок рентгенівської плівки Industrex NDT Carestream за 1,3 мільйона гривень держпідприємству «Виробниче об’єднання південний машинобудівний завод ім. О.М. Макарова» (ПівденМаш). 

У тому ж році ТОВ «Тарон» поставило Південмашу 120 каністр проявників для рентгенівських плівок IndustrexNDT Carestream, а також 120 каністр фіксажів для рентгенівських плівок  Industrex NDT Carestream загалом на 555 тисяч гривень. 

Це вже не вперше, коли фірми, в структурі власності яких є громадяни росії, постачають продукцію ПівденМашу. 

Так, наприклад, в 2021 році приватне підприємство «Інтер Інструмент» домовилося про постачання до кінця поточного року ПівденМашу різальних інструментів на 3,6 мільйона гривень. 

Хоча саму угоду і не опубліковано у системі електронних закупівель ProZorro, оприлюднено звіт про його укладання. Різальні інструменти замовляли напряму, без конкуренції.

Загалом, за даними YouControl, у 17 тисячах активних українських компаній серед власників, засновників або кінцевих бенефіціарів є хоча б один громадянин або резидент російської федерації чи білорусі. Українських компаній, що мають зв’язки з росією – близько 13.800, з білоруссю – 3.300.

Як раніше повідомляло «Антикорупційне Придніпров’я», фірмою, яка постачає картонну продукцію кав’ярням і магазинам, співволодіє мешканець москви.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Фірмою, яка постачає картонну продукцію кав’ярням і магазинам, співволодіє мешканець москви
В Україні поки не конфіскують активи росії «у зв’язку з воєнним станом», але є інші шляхи