Може йтися про підробку документів. 

КП «Організаційно-аналітична служба» Дніпровської міськради замовило в ФОП Ступака Вадима Павловича послуги з медіа-аналітичного дослідження інформаційних повідомлень за 640 тисяч гривень. 

Інформацію про закупівлю оприлюднили в ProZorro. 

Згідно договору, який сторони підписали 25 липня 2023 року, Ступак повинен у серпні, вересні, жовтні, листопаді та грудні надавати послуги з медіа-аналітичного дослідження повідомлень в засобах масової інформації. 

При цьому за щоденний аналітичний звіт йому платитимуть 1.500 гривень, за щотижневий – 12.000 гривень, за щомісячний – 20.000 гривень. Крім того, приватний підприємець Ступак має надати тримісячний аналітичний звіт, за який отримає 25.000 гривень, а також підсумковий розгорнутний звіт – за 21.500 гривень. 

Вичерпний перелік засобів масової інформації міста Дніпра та регіону, які потрібно моніторити, не оголошують. Відомо, що потрібно відслідковувати повідомлення на теле-, радіоканалах, в друкованих виданнях, електронних ЗМІ, соціальних мережах, соцмедійному застосунку ТікТок, відеохостінгу YouTube. 

Також відомо, що необхідно моніторити, серед іншого, телеканали Д1, Дніпро ТВ та 11 канал, а також радіостанції «Байрактар», «Інформатор», «П`ятниця», «Суспільний» та «Радіо РОКС». 

Загалом, судячи з тендерної документації, перелік інформаційних ресурсів, які підприємець Ступак має відслідковувати, буде надавати КП «Організаційно-аналітична служба».

Вадим Ступак прописаний у місті Дніпро і офіційно здійснює підприємницьку діяльність з 2013 року. Основний вид його діяльності – формування й оброблення листового скла. 

В Інтернеті можна знайти інформацію з даними Ступака, де пропонують скло різних типів

Хоча, одним з видів його діяльності дійсно зазначено “надання інших інформаційних послуг, н.в.і.у.” – доданий напередодні оголошення зазначеної вище закупівлі. А саме – Ступак додав новий вид діяльності “про надання інформпослуг”, необхідний для участі в тендері, 20 червня 2023 року. Оголошення про закупівлю оприлюднили 10 липня 2023 року. 

У пакеті документів для участі у тендері він зазначив, що має досвід надання послуг з медіа-аналітичного дослідження інформаційних повідомлень – 2 роки. 

Хоча у розмові з журналістом на питання про те, чи є в нього досвід моніторингу ЗМІ він відповів: “У мене є люди, які цим займаються”. 

“Професіонали, які цим займаються, мені запропонували, я погодився”, – сказав Ступак.

Тобто, про тендер Ступак знає, але, вочевидь, не ознайомлений із документацією, яку надавали для участі у закупівлі від його імені. Судячи з його коментарів, він насправді немає досвіду моніторингу і аналізу ЗМІ. Тож, можна припустити, що підроблений щонайменше документ про його досвід.

Суб’єктивний висновок автора: ймовірно, пакет документів для участі у тендері подавав хтось замість Вадима Ступака. Це може свідчити про те, що підприємцем скористалися як підставною особою. У свою чергу може йтися про підробку документів та змову, що вказує на ймовірну корупційну складову. 

Вадим Ступак, судячи з його Facebook-сторінки, займається волонтерською діяльністю і ймовірно числиться в батальйоні “Варта Дніпра” – це добровольче формування Дніпровської міської громади.

Андрій Федоров

Публікація журналістських матеріалів щодо діяльності фізичних осіб та ЗМІ, які отримують кошти бюджету Дніпра на «висвітлення діяльності Дніпровської міської ради, її виконавчих органів, посадових осіб, депутатів та комунальних підприємств через засоби масової інформації», здійснюється у межах проєкту ГО «Люстраційна Антикорупційна Рада Придніпров’я» за підтримки Інституту Масової Інформації. Думки і твердження, висловлені у матеріалах, не обов’язково співпадають з позицією Інституту Масової Інформації.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Суддя Єдаменко не бачить небезпеки в професії гранатометника
З нарисів дніпровського муніципального піар-мародерства – V