На час дії воєнного стану в містах дозволяється безкоштовна приватизація землі лише у двох випадках.

Більше 9,5 тисяч земельних ділянок безоплатно передали у приватну власність громадянам (безкоштовна приватизація) в місті Дніпропетровську-Дніпрі за 2016-2022 роки.

Результати дослідження, підготовленого Громадською організацією «Люстраційна Антикорупційна рада Придніпров’я» (ГО «ЛАРП») за підтримки Нідерландського Гельсінського Комітету, були оприлюднені сьогодні на «круглому столі» у креативному хабі Fabrica L.

До кінця березня активісти опублікують створений Публічний список отримувачів по безоплатній приватизації земельних ділянок у Дніпрі, який вони створили на основі розрізнених рішень, опублікованих на офіційному сайті Дніпровської міської ради.

Також будуть опубліковані картографовані на google-maps земельні ділянки.

«Ми виявили багато цікавого при створенні Публічного списку отримувачів по безоплатній приватизації земельних ділянок у Дніпрі. Наприклад, є депутати та чиновники, яким надано по декілька ділянок (або різного призначення, або на особу та її родичів). Є мешканці інших областей, які отримували «жирні» ділянки в Дніпрі – вартістю до півсотні тисяч доларів», – розказала керівниця організації Олена Гарагуц.

На «круглий стіл» не прийшов жоден депутат або депутатський помічник, хоча активісти намагалися запросити всіх депутатів Дніпровської міської ради, але:

 • одне запрошення неможливо було відправити, адже на сайті міськради відсутні будь-які засоби зв’язку депутата від партії «Громадська сила» Трет’якова Микити Дмитровича,
 • також відсутні будь-які засоби зв’язку депутата від «Громадської сили» Нечепуренко Микити Олександровича, йому запрошення надіслали у Facebook,
 • від поштового сервера депутата, який пройшов від «ОПЗЖ» – Щербатова Дмитра Олексійовича прийшла відповідь, що цієї (опублікованої на офіційному сайті міськради) адреси не існує,
 • від поштового сервера депутата від «ОПЗЖ» і два роки тому – кандидата на посаду Дніпровського міського голови Нікітіна Сергія Михайловича прийшла відповідь, що запрошення не доставлено, бо скринька переповнена.

Лише від двох депутатів надійшов відгук:

 • «Дякуємо» – написала помічниця депутата від партії «Пропозиція» Гельфера Григорія Аркадійовича,
 • «Доброго дня!!! Хмельникова Артема Олександровича проінформовано» – написала помічниця депутата від «Європейської Солідарності».

Нагадаємо, згідно Земельного кодексу України кожен громадянин України має право на безоплатне отримання шести земельних ділянок із земель державної і комунальної власності, а саме:

 1. для ведення фермерського господарства – в розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство;
 2. для ведення особистого селянського господарства – не більше 2,0 гектара;
 3. для ведення садівництва – не більше 0,12 гектара;
 4. для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах – не більше 0,25 гектара, в селищах – не більше 0,15 гектара, в містах – не більше 0,10 гектара;
 5. для індивідуального дачного будівництва – не більше 0,10 гектара;
 6. для будівництва індивідуальних гаражів – не більше 0,01 гектара.

В містах громадяни України безкоштовно можуть приватизувати три земельні ділянки: присадибну, для садівництва та під гараж.

На час воєнного стану існують обмеження: дозволена безоплатна передача земельних ділянок у приватну власність власникам розташованих таких земельних ділянках об’єктів нерухомого майна, а також – земельних ділянок, переданих у користування до набрання Земельним кодексом України чинності.

 

Також ми повідомляли:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви стали свідком незаконної рубки, повідомте про це на «гарячу лінію»
Як суддя Ребров бізнесу громадянина рф допоміг