В Україні виявили групу осіб, діяльність яких пов’язана із придбанням, передачею та збутом зброї, бойових припасів та вибухових речовин не за цільовим призначенням.

Про це повідомила пресслужба Нацагентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА).

Зокрема, аналізуючи суміжну справу по розшуку активів псевдоволонтерів, які торгували гуманітарною допомогою, фахівці Нацагентства шляхом аналізу вилучених цифрових носіїв інформації встановили відомості, які вказують на організацію схеми продажу зброї та відмивання доходів, отриманих від незаконної торгівлі.

За результатами розслідування слідство встановило факти транснаціональної та внутрішньодержавної купівлі, переміщення, зберігання та збуту на території України зброї, зокрема набоїв до АК-74, магазинів, гвинтівок, у тому числі снайперських, автоматів АКСУ, пістолетів та ножів.

Один із власників цифрового носія в період з 2018 по 2021 роки здійснював спілкування, у тому числі через фото та аудіо контент, з абонентами, номери телефонів яких належать громадянам російської федерації. 

За геолокацією слідчі встановили переміщення особи у західних, східних, центральних регіонах України та найближчого зарубіжжя, а за аналізом фінансових потоків з’ясували місця банківських установ, через які здійснювалось переведення безготівкових коштів у готівку.

Також спеціалісти встановили, що напрямки діяльності осіб із зазначеної групи до початку вторгнення рф в Україну не були офіційно пов’язані із торгівлею зброєю та не мали відповідних ліцензій.

Здійснивши заходи з виявлення і розшуку активів, працівниками АРМА відшукали активи, котрі належать фігурантам справи, зокрема: 9 автомобілів, 3 об’єкта нежитлової нерухомості та 6 земельних ділянок. 

Дослідження АРМА разом із змістом мобільних пристроїв, інформаційними матеріалами та фото направили до правоохоронних органів для подальшого встановлення осіб, які задіяні в даній схемі, та притягнення винних до кримінальної відповідальності. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Засновник медіахолдингу Інформатор має партнера, який у 2011 році отримав російське громадянство
Російська компанія – серед власників дніпровської фірми з виробництва штучних та синтетичних волокон