Центр економічної стратегії (ЦЕС) розповів, які галузі та регіони України були найбільш олігархізованими до вторгнення. Дані було оприлюднено на презентації, де був присутній кореспондент «Наших грошей».

Найбільша частка олігархів була у сировинних, металічних та енергетичних секторах.

Очевидне домінування Ріната Ахметова у виробництві коксу, добуванні залізних руд і вугілля, розподілі електроенергії, чорній металургії. Віктор Пінчук – у виробництві труб, Ігор Коломойській – у нафтопереробці, Дмитро Фірташ – у виробництві добрив та розподілі газу.

Великий виробник яєць та курятини Юрій Косюк концентрував своє виробництво на Київщині, аграрний кондитер Петро Порошенко на третину залежив від Вінниччини. Всі решта олігархів у огляді ЦЕС базувались на сході України. Пінчук, Ярославський і Тігіпко – на Дніпропетровщині, ІСД – в Луганській області, Ахметов – в Донецькій, «Приват» і Жеваго – на Полтавщині.

Відповідно, схід України виявився найбільш «олігархізованим». Частка олігархічних підприємств склала більше чверті у економіках Полтавської, Луганської, Запорізької, Дніпропетровської та Донецької областей. Решта регіонів зі значним відривом мають значно меншу присутність олігархів.

Разом з тим, дослідники ЦЕС відмітили, що частка олігархів в економіці України знижувалась ще до вторгнення.

Як раніше повідомляло «Антикорупційне Придніпров’я», Рада нацбезпеки шукає розробника реєстра олігархів, бюджет – три мільйона.

Апарат Ради національної безпеки та оборони (РНБО) оголосив тендер на розробку реєстру олігархів очікуваною вартістю 2,9 мільйона гривень.

Оголошення оприлюднене в системі електронних закупівель Prozorro.

Послуги з розробки програмного забезпечення хочуть придбати за спрощеною процедурою відповідно до Постанови №169 (закупівлі для забезпечення потреб в умовах воєнного стану).

Аукціон відбудеться 17 жовтня, а сам реєстр має бути готовий не пізніше 21 листопада.

«Він [реєєстр] призначений для оприлюднення інформації про олігархів, та осіб, які подають декларації про контакти з олігархами, або їхніми представниками.

Тобто замість того або просто вести в екселі облік людей, яким наліплять цей ярличок, освоять купу мільйонів аби ця табличка була модна і з дорогим інтерфейсом», – пишуть у Facebook «Наші гроші».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

У Дніпрі громадянка білорусі володіє компанією, яка займається меблями із «статутником» 2,6 мільйона
Білорус володіє половиною фірми у Дніпрі, яка займається товарами для фермерських господарств