Представники Державної податкової служби, Служби безпеки та Генпрокуратури припинили «напівлегальну» діяльність тютюнової фабрики United Tobacco у Жовтих Водах Дніпропетровської області. 

Про це повідомив голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев у Telegram.

Підприємство лише за час великої війни не сплатило до державного бюджету понад 5 мільярдів гривень акцизного податку.

«З 2015 року фабрика стала символом української корупції, насичуючи ринок безакцизним тютюном під мовчазну згоду всіх правоохоронців, «осліплих» до роботи надпотужного підприємства», – написав Гетьманцев.

Обшуки на фабриці тривали понад два місяці, упродовж яких шахраї намагалися затягнути дії слідчих та «домовитись» з правоохоронцями.

За результатами роботи остаточно демонтували 7 надсучасних ліній з виробництва сигарет. Ще дві, завезені в Україну, але невстановлені наразі шукають та також вилучать.

Нагадаємо, в 2018 році журналісти-розслідувачі програми «Схеми» на «Радіо Свобода» випустили розслідування про цю фабрику. 

«Схемам» вдалося встановити, що тютюнова фабрика у Жовтих Водах на Дніпропетровщині відкрилася за сприяння народного депутата з «Народного фронту» Олега Кришина. А причетний до управління підприємством – Микола Журило, бізнесмен, наближений до того ж «Народного фронту». І навіть нагороджений зброєю міністром з цієї політсили Арсеном Аваковим.

І головне: з допомогою двох серйозних експертиз журналісти «Схем» розкрили секрет дешевих сигарет компанії «Юнайтед Табако»: частину з них випускають із підробленими акцизними марками, таким чином економлячи на сплаті зборів у бюджет.

Слід додати, що частка нелегальних тютюнових виробів на українському ринку в серпні досягла 21,9%, що на 5% більше за середньозважений показник минулого року, через це державний бюджет недоотримав понад 20 мільярдів гривень.

Раніше «Антикорупційне Придніпров’я» повідомляло про те, що у Дніпрі припинила роботу фабрика контрафактних цигарок, яку пов’язують з родичем Корбана.

Виробництво працювало в орендованому приміщенні, яке належить родині колишнього заступника голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації. Це приміщення «на папері» було передано в користування комунальному підприємству Дніпра, яке й оплачувало оренду з коштів місцевого бюджету.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Росіянин і білорус записані власниками фірми у Дніпрі, що займається вантажним автотранспортом
Брати Астіони намагалися задешево купити офіс у центрі Києва, але аукціон виграв відомий газодобувник