Держбюро розслідувань (ДБР) у Дніпрі припинило діяльність підпільної фабрики, яка виробляла контрафактні цигарки у промислових масштабах.

Про це повідомило відомство.

Фабрику виявили в межах проведення комплексної операції з припинення незаконної діяльності злочинних угрупувань, які діють під прикриттям чиновників, працівників правоохоронних та податкових органів.

Виробництво працювало в орендованому приміщенні, яке належить родині колишнього заступника голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації. Це приміщення «на папері» було передано в користування комунальному підприємству Дніпра, яке й оплачувало оренду з коштів місцевого бюджету.

Виробничі потужності випускали «підробки» всесвітньо відомих брендів цигарок. Лише одна лінія фабрики випускала 4 тисячі сигарет на хвилину.

Криміналітет, який діяв у тісній зв’язці з окремими представниками керівництва правоохоронних та податкових органів регіону, розповсюджував готову продукцією всією Україною. Але географія постачання контрафакту охоплювала також й інші країни, зокрема товар контрабандою доставлявся в країни ЄС.

У ході проведення обшуків у виробничих та офісних приміщеннях працівники Держбюро розслідувань вилучили печатки та документацію щодо фінансово-господарської діяльності суб’єктів, залучених до протиправної схеми виробництва і збуту продукції, легалізації одержаних доходів, чорнові записи, комп’ютерну техніку. 

Також правоохоронці вилучили понад 172 тисячі євро, $140 тисяч, біля 500 тисяч гривень, а також готову до відправлення партію у 60 тисяч пачок цигарок.

Слідчі дії тривають. Документується причетність до оборудок представників податкової служби та правоохоронних органів.

Досудове розслідування здійснюють у межах відкритого кримінального провадження щодо зловживання владою (ч. 2 ст. 364 КК України) та ухилення від сплати податків, зборів (ч. 3 ст. 212 КК України).

Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора.

За даними джерела «Української правди», йдеться про родича Геннадія Корбана.

Корбан Геннадій Олегович – бізнес-партнер мера Дніпра Бориса Філатова.

Зараз Філатов позиціонує Корбана керівником Центру тероборони Дніпра.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Східний офіс Держаудитслужби запрошує на роботу спеціалістів, а також енергійну та небайдужу молодь
Кого покарали за розтрату 2,7 бюджетних мільйонів Дніпра