В Дніпропетровській області викрили мережу шахрайських сall-центрів.

Про це повідомила пресслужба прокуратури Дніпропетровської області. 

За даними слідства, на території міста Дніпро функціонувало п’ять сall-центрів, де працювали майже 100 громадян. Серед співробітників сall-центрів були неповнолітні діти та особи без громадянства. 

Зазначається, що іси були оснащені комп’ютерною технікою з відповідним програмним забезпеченням та клієнтською базою банківських установ України. Представляючись співробітниками банків, оператори сall-центру вивідували  банківські реквізити та персональні дані громадян, після чого наявні на картках гроші перераховували на рахунки, відкриті на підставних осіб.

Також припинено роботу шахрайського центру у м. Кам’янське. Офіс знаходився в центрі міста, чисельність працівників налічувала майже 20 осіб. Виманювали гроші у громадян за відомою «схемою», використовуючи банківські дані.

У ході санкціонованих обшуків офісних приміщень правоохоронці вилучили майже 300 одиниць комп’ютерної техніки – монітори, системні блоки, ноутбуки, флешносії інформації, а також мобільні телефони, стартові пакети, банківські картки та чорнові записи з інструкціями та алгоритмом дій при спілкуванні з потенційними потерпілими.

Наразі досудове розслідування триває. Слідство встановлює всіх причетних до незаконного «бізнесу» та загальну суму завданих збитків.

Нагадаємо, минулого тижня у Дніпрі затримали «праву руку» Кошляка та ексдепутата міськради.

Зокрема, 3 листопада 2022 року правоохоронці затримали президента Національної Федерації змішаних єдиноборств, давнього партнера і «праву руку» авторитетного очільника регіональної Федерації дзюдо Михайла Кошляка – 49-річного Сергія Самойленка на прізвисько «Сом». 

За словами джерела, «Сома»«прихопили» в результаті розслідування кримінальної справи, пов’язаної із нібито створенням організованого злочинного угруповання (ч.1 ст. 255 КК України), учасники якого здійснили шахрайським шляхом (ч.4 ст.190 КК України) заволодіння корпоративними правами та майновим комплексом підприємства ПМТЗ «Агро-комплект», а в подальшому – намагалися «відмивати» здобуті таким чином фінанси (ч.3 ст.209 КК України).

Вважається, що окрім Самойленка співорганізатором «рейдерського ОЗУ» слідство вбачає депутата Дніпропетровської міської ради 6 скликання, адвоката Андрія Бірюка. Наразі обом оголошено про підозру за трьома статтями КК України.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

У медзакладі на Дніпропетровщині налагодили схему з надання послуг неіснуючим пацієнтам
Росіянка записана власницею рекламної фірми у Кам’янському