В Дніпропетровській області сімом учасникам злочинної організації повідомили про підозру за фактами несанкціонованих дій з інформацією в медичній базі даних та зловживання службовим становищем посадовими особами медичних закладів (ч. ч. 2, 3 ст. 255, ч. 3 ст. 362, ч. 2 ст. 364 КК України).

Про це повідомила пресслужба прокуратури Дніпропетровської області. 

За даними слідства, директор одного з медичних закладів Дніпропетровської області, залучивши начальника управління, завідувача відділення та чотирьох лікарів, розробила масштабну схему незаконного заволодіння бюджетних коштів. Фігуранти вносили до відповідних баз інформацію про надання медичних послуг неіснуючим пацієнтам. Надалі звіти надсилали до Національної служби здоров’я України та були підставою для перерахування коштів.

Так, упродовж 2021-2022 років на рахунки медустанови безпідставно перерахували майже 67 мільйонів бюджетних гривень.

Під час проведення обшуків за місцями роботи та мешкання підозрюваних вилучили понад $220 тисяч, 900 тисяч гривень, 23 тисячі євро, документацію, що підтверджує фіктивність наданих медичних послуг, комп’ютерну техніку, чорнові записи.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюють слідчі поліції, оперативний супровід – Управління стратегічних розслідувань поліції.

Вчора стало відомо, що суд обрав запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою без права внесення застави сімом учасникам злочинної організації.

Слід зазначити, що в рамках медичної реформи в Україні «гроші ходять за пацієнтом». Тобто, обсяги фінансування медичних закладів залежать від того, чи користуються вони і їхні спеціалісти попитом серед населення. 

Нагадаємо, у Дніпрі затримали керівника адвокатського об’єднання за підозрою у рейдерстві. 

Загалом, двом керівникам та шістьом учасникам злочинної організації повідомили про підозру за фактом шахрайства, вчиненого в особливо великих розмірах, легалізації (відмиванні) майна, одержаного злочинним шляхом, та підробленні офіційних документів і їх використання (ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 28, ч. 4 ст. 190, ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 209, ч. 1 ст. 255, ч. 3 ст. 27 ч. 2, ч. 4 ст. 358 КК України).

За даними слідства, керівник одного з адвокатських об’єднань та кримінальний авторитет створили злочинну організацію, яка займалась рейдерськими захопленнями підприємств у м. Дніпро. До «схеми» вони залучили адвокатів, арбітражних керуючих та юристів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

У Дніпрі затримали «праву руку» Кошляка та ексдепутата міськради – Dетектив-Info
На Дніпропетровщині припинили діяльність шести шахрайських сall-центрів