З початку повномасштабного вторгнення росії компанія «Будінвест Інжиніринг» близької подруги голови Дніпропетровської обласної військової адміністрації Валентина Резніченка (на фото) Яни Хланти отримала 1,5 мільярда гривень на ремонт і експлуатацію доріг у регіоні.

Про це йдеться у розслідуванні «Української правди».

За даними видання, 34-річна Хланта (майстер спорту з пауерліфтингу та фітнес-тренерка) користується автівкою Kia Sportage 2020-го року випуску, яка зареєстрована на компанію «Севент консалтинг груп», яка належить очільнику Дніпропетровської ОВА Валентину Резніченку.

Про те, що Хланта – далеко не чужа людина для Резніченка, свідчать і інші факти. 

Як з’ясувала «Українська правда» за допомогою джерел у правоохоронних органах, за 2020-2021 роки Резніченко та Хланта п’ять разів перебували разом за кордоном – у Ризі, Берліні, Стамбулі, Мюнхені, Празі.

З огляду на все це, можна припустити, що Резніченко та Хланта знайомі майже 3 роки

За кількістю отриманих за цей період бюджетних коштів компанія «Будінвест Інжиніринг» (код: 40130383), однією з власників якої є Хланта (49% статутного капіталу фірми), обійшла навіть такого гіганта як турецька компанія «Онур».  

Компанія «Будінвест Інжиніринг» була заснована в 2015 році Воробйовою Іриною Іванівною. Це сталося того ж року, коли Резніченко вперше очолив Дніпропетровську ОДА. 

Справжній злет у діяльності компанії почав відбуватися з 2020-го року, коли Резніченко вдруге став головою ОДА Дніпропетровщини. Невдовзі після цього, навесні 2021-го року, у компанії змінилися власники – співвласниками підприємства стали Хланта та Павло Чухно.

Чухно – колишній директор «Спортивного клубу «Прометей» у Дніпрі, яким володіє бізнесмен Володимир Дубинський. Його та брата – Леоніда Дубінського – розшукує ФБР за їхню ймовірну участь в іпотечному шахрайстві в Каліфорнії. 

У 2021 році компанія перемогла в тендерах на загальну суму близько 15 мільярдів гривень. При цьому, відповідно до даних порталу Spending, компанія отримала того року перерахувань на свої рахунки на понад 4 мільярди гривень.

Тоді «Будінвест Інжиніринг» навіть увійшла до топ-10 підрядників «Укравтодору» за версією видання «Наші гроші».

1,5 млрд грн у 2022 році компанія отримала переважно не на капітальний ремонт або будівництво, а на експлуатаційне утримання автомобільних доріг. 

Джерела «УП» серед «дорожників», які займаються реальним будівництвом, переконують, що такі суми на утримання доріг в області, в якій не було бойових дій, можуть викликати велике питання.  

За даними «Реєстру судових рішень», восени 2021-го року дніпровські податківці провели документальну позапланову виїзну перевірку діяльності «Будінвест Інжиніринг».

Щодо певних операцій із окремими постачальниками за 2019-2020 роки податківці не змогли встановити, за якою адресою відбувалися вантажно-розвантажувальні роботи та чи взагалі відбувалася передача товару від постачальника до покупця. Але підприємці успішно оскаржили рішення у суді.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Півмільярда від продажу хлористого калію та аміаку компаній з ворожих країн передають ЗСУ
Росіянин має фірму у Дніпрі, серед видів діяльності якої – торгівля продуктами й ремонт авто