26 жовтня Національне антикорупційне бюро (НАБУ) і Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) повідомили про підозру 15 особам, причетним до запровадження та дії формули «Роттердам+».

Про це повідомило НАБУ у Telegram. 

Серед підозрюваних колишні та чинні посадовці Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) та посадовці групи приватних теплогенеруючих компаній.

Через запровадження формули впродовж 2018-2019 років споживачі переплатили понад 20 мільярдів гривень.

«Це другий епізод масштабного розслідування антикорупційних органів. Розслідування першого – щодо незаконної переплати понад 19 млрд грн – завершили у вересні 2022 року», – зазначають в Національному антикорупційному бюро. 

Нагадаємо, що у так звану формулу «Роттердам+», яка була затверджена у 2016 році НКРЕКП задля розрахунку оптової ринкової ціни на електроенергію, заклали витрати, яких насправді не існувало, а саме – на транспортування вугілля в Україну з порту у Роттердамі

В результаті, за 4 роки існування формули кінцеві споживачі переплатили за електроенергію понад 39 мільярдів гривень, що підтверджено висновком економічної експертизи.

«У ході розслідування цього факту з’ясувалося, що ухвалити таку формулу обчислення окремих членів НКРЕКП вмовили представники групи приватних теплогенеруючих компаній, які в результаті й отримали надприбутки. Як наслідок, відбулась безпідставна сплата усіма споживачами електроенергії грошових коштів через зростання тарифів на електроенергію», – повідомили у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі. 

Також зазначається, що інші члени НКРЕКП неналежно виконали свої службові обов’язки через несумлінне ставлення до них та проголосували за затвердження так званої формули «Роттердам+», що у подальшому спричинило тяжкі наслідки державним і громадським інтересам.

На сьогодні про підозру повідомлено 2 колишнім головам Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП); 7 колишнім та 2 чинним членам НКРЕКП; чинному та колишньому працівникам комісії, а також чинному та колишньому посадовцям групи приватних теплогенеруючих компаній.

Шістьом з вищевказаних осіб інкриміновано вчинення злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України. Дії інших осіб кваліфіковані за ч. 2 ст. 367 КК України.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Росіяни є співвласниками підприємства у Кривому Розі, яке займається продажем товарів хімпромисловості
Росіянин записаний власником та директором фірми у Дніпрі, яку вважали «фіктивною»