Правоохоронці повідомили двом мешканцям Кривого Рогу Дніпропетровської області про підозру за фактом організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України та зловживання впливом (ч. 3 ст. 332, ч. 3 ст. 369-2 КК України).

Про це повідомила пресслужба Дніпропетровської обласної прокуратури.

За даними слідства, двоє мешканців м. Кривий Ріг організували схему незаконного переправлення через державний кордон чоловіків призовного віку, яким обмежено виїзд під час воєнного стану в Україні. 

«За $15 тисяч підозрювані обіцяли виготовити документи, які б дозволили трьом громадянам призовного віку безперешкодно перетнути держкордон як волонтерам та здійснити вплив на службових осіб для внесення даних про військовозобов’язаних до системи «Шлях», – повідомляють в обласній прокуратурі.

Зловмисників затримали після отримання коштів. Під час обшуків у них вилучили документи та носії інформації, які підтверджують протиправну діяльність.

Правоохоронці вживають заходи для встановлення інших співучасників злочину.

Нагадаємо, це вже не вперше, коли затримують на Дніпропетровщині організаторів виїзду військовозобов’язаних за кордон. 

Так, мешканцю Кривого Рогу ще у вересні повідомили про підозру в одержанні неправомірної вигоди за «вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави» (ч. 2 ст. 369-2 КК України).

За даними слідства, 30-річний чоловік одержав сім тисяч доларів США неправомірної вигоди. За ці кошти він пообіцяв особам, що підлягають призову та військовій службі, здійснити вплив на службових осіб для оформлення документів, які надавали б дозвіл для виїзду за кордон під час воєнного стану.

Після одержання коштів чоловіка затримали. Також правоохоронці перевіряють причетність до злочину інших осіб.

А ще раніше правоохоронці викрили чоловіка, який організував схему із виготовлення та збуту фіктивних довідок про встановлення групи інвалідності та пенсійних посвідчень для безперешкодного перетину державного кордону. 

За 900 євро він надавав пакет необхідних документів для переміщення через державний кордон особам, що підлягають мобілізації в умовах воєнного стану.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Обласний департамент екології хотів сплатити фірмі-порушнику 2,5 мільйони
Росіяни є співвласниками підприємства у Кривому Розі, яке займається продажем товарів хімпромисловості