Служба безпеки України у Дніпропетровській області здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні від 27 квітня 2022 року (№ 22022040000000065) щодо фінансування агресії проти України (ч. 3 ст. 110-2 КК України) посадовими особами ТОВ «ВСМПО Титан Україна».

Підставою для початку кримінального провадження стало повідомлення співробітників СБУ про те, що на території Дніпропетровської області діють представники компанії, яка пов’язана з російською федерацією. Та які частину від отриманого прибутку скеровують на фінансування агресії проти України.

Об’єкти права власності компанії у відповідності до вимог Закону України «Про основні засади примусового вилучення в Україні об’єктів права власності російської федерації та її резидентів» підлягають примусовому вилученню

Так, слідство отримало інформацію стосовно посадових осіб ТОВ «ВСМПО Титан Україна» (код: 36096221; фактична адреса виробничих потужностей – м. Нікополь), зокрема, щодо генерального директора та заступника директора з виробництва, які, діючи умисно, фінансують агресію проти України.

За даними слідства, зазначене підприємство в Україні виготовляє продукцію, яку потім використовує росія у своєму оборонно-промисловому комплексі.

Так, часткою 96,32% у ТОВ «ВСМПО Титан Україна» володіє російське ПАТ «Корпорація ВСМПО-Авісма», кінцевий бенефіціарний власник якого громадянин російської федерації Шелков Михайло Євгенович.

На адресу українського підприємства регулярно постачають вироби з титану – гарячепресовану трубну заготовку з титанового сплаву та біллети з титанового сплаву – виробництва ПАТ «Корпорація ВСМПО-Авісма». 

З вказаної заготовки в Україні виготовляють титанові труби (холодно та гарячедеформовані марки Grade 2, Grade 3 та Grade 9 за стандартом ASTM В338), які експортують на адресу російського ПАТ «Корпорація ВСМПО-Авісма».

Останнє входить до складу російської державної корпорації «Ростех». Зазначена держкорпорація виготовляє високотехнологічну продукцію для «оборонно-промислового комплексу росії», у т.ч. для авіації та ракетобудування. Засновником корпорації значиться уряд російської федерації. 

Із України в росію продукцію постачають через свою німецьку «прокладку», щоб оминути українські санкції.

Крім того, встановлено, що для здійснення фінансово-господарської діяльності ТОВ «ВСМПО Титан Україна» використовує банківські рахунки в AT «Банк Кредит Дніпро».

9 травня 2022 року суд арештував рахунки підприємства, яке, за підозрою слідства, сприяє агресії проти України. 

Як раніше повідомляло «Антикорупційне Придніпров’я», в Дніпропетровській області підприємство, власником якого є російська оборонна корпорація, займалося виробництвом продукції зі спеціального сплаву для використання в оборонній сфері. 

В ході обшуків на підприємстві правоохоронці вилучили офіційну та чорнову фінансово-господарську документацію, комп’ютерну техніку, печатки, виготовлену продукцію.

В межах кримінального провадження суд заблоковав виведення всіх грошових активів підприємства до рф, накладено арешти на вилучене майно та активи на десятки мільйонів гривень.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Аграріїв запрошують на форум щодо реформування сфери гідротехнічної меліорації
Один з епізодів по «справі Роттердам+» нарешті скерують до суду