Дніпровський апеляційний суд залишив без задоволення скаргу ТОВ «Екобіохім» та «ТОВ Юніксінвестагро» на арешт їхнього майна через зв’язки з росією. 

14 червня 2022 року Служба безпеки України почала кримінальне провадження за статтею про фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу (ч.3 ст.110-2 КК України).

За даними слідства, на території Дніпропетровської області діють підприємства, кінцеві бенефіціари яких мають громадянство рф або тісні зв’язки з іншими підприємцями та посадовими особами держави-агресора. 

Частину від отриманого прибутку, як вказують правоохоронці, скеровують на фінансування дій, вчинених з метою зміни меж державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України.

Слідство встановило, що на території Дніпропетровської області здійснює діяльність група підприємств, які підконтрольні громадянам росії. 

Йдеться про чотири підприємства.

ТОВ «Екобіохім» (код: 40182871), 90% статутного капіталу якого у громадянки російської федерації Леонової Ірини. І вона і підприємство зареєстровані у Новомосковську Дніпропетровської області. 

ТОВ «Промекохім» (код: 44309390), 50% статутного капіталу у громадянина росії Юрія Леонова. І він і підприємство зареєстровані у місті Новомосковськ. 

ТОВ «УДК» (код: 36399191), 90% статутного капіталу у кандидата у депутати Дніпропетровської облради у 2020 році від «Партії Шарія» Артема Леонова, сина Ірини та Юрія Леонових. Нагадаємо, «партія Шарія» заборонена в Україні.

ТОВ «Юніксінвестагро» (код: 31708547), власники якого Богатирьова Віра Іванівна та Леонов Павло Сергійович (родич Юрія та Ірини Леонових).

Як повідомляють слідчі, всі зазначені підприємства зареєстровані та здійснюють діяльність за однією адресою, а також систематично здійснюють взаємні операції купівлі-продажу товарів та послуг між собою. 

Встановлено, що основними покупцями ТОВ «Екобіохім», яке здійснює діяльність з оптової торгівлі хімічними продуктами, є: ТОВ «АТБ-маркет», ТОВ «ТД`Клювін», ТОВ «Коксо-хім», ТОВ «РУШ». 

Також встановлено, що з 1 липня 2020 року ТОВ «Екобіохім» мало фінансово-господарські відносини з підприємствами з ознаками фіктивності.

Загальна сума можливих втрат бюджету складає 7,9 мільйонів гривень. 

19 липня 2022 року правоохоронці вилучили обладнання та продукцію ТОВ «Екобіохім» та ТОВ «Юніксінвестагро», а 1 серпня, за клопотанням слідчого СБУ, суд суд арештував вилучене майно. 

Серед іншого, в рамках кримінального провадження правоохоронці заарештували автомобіль Hyundai Grand Santa Fe. 

Тож захист фірм, обладнання та продукцію яких заарештували, подав апеляційну скаргу, в якій просив суд зняти арешт. 

У суді адвокат вказав на те, що єдиною провиною ТОВ «Екобіохім» та ТОВ «Юніксінвестагро», а також інших підприємств, з огляду на клопотання слідчого, є їх підконтрольність громадянам РФ.

Він також зазначив, що в ухвалі судді слідчі не зазначили, в чому саме полягає провина вищевказаних товариств чи їхніх посадових осіб, що є грубим порушенням права на захист та права на справедливий суд.

За словами захисника, дотепер службовим особам ТОВ «Екобіохім», ТОВ «Промекохім», ТОВ «УДК» та ТОВ «Юніскінвестагро» не вручили повідомлення про підозру, що на його думку, вказує на відсутність підстав для накладення арешту на майно. 

Разом з тим, ці доводи адвоката не переконали суд. 

Раніше «Антикорупційне Придніпров’я» повідомляло, що громадянин росії Леонов Юрій, який прописаний у м. Новомосковськ Дніпропетровської області, володіє половиною ТОВ «Промекохім» (ЄДРПОУ: 44309390). Іншою половиною підприємства володіє Кейтельгіссер Михайло Ісайович. 

Михайло Кейтельгіссер є власником та співвласником низки підприємств. Був партнером Дмитра Мішалова і Михайла Тульчинського по ТОВ «Майстер груп» (ЄДРПОУ: 35738884). Діяльність зазначеного підприємства припинена. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Три кримінальні справи директора «Еко Дніпро»
На Дніпропетровщині затримали чоловіка, який за гроші сприяв виїзду чоловіків за кордон