Український уряд уже веде роботу над формуванням нової міжнародної угоди, яка дозволить країнам-партнерам змінити своє національне законодавство та конфіскувати російські активи на користь України. 

Про це заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

За його словами, така угода в майбутньому стане важливим елементом світової безпеки, адже будь-який агресор буде розуміти, що він обов’язково заплатить за свою агресію та неспровоковану війну.

«Наприкінці жовтня буде друга конференція в Німеччині [щодо відновлення України]. Там буде обговорення та презентація детального плану з чіткими проектами, фінансуванням, командами та строками. Головним джерелом такого великого плану мають бути заморожені на Заході російські активи, сума яких зараз оцінюється в 300-500 млрд доларів», — відзначив Денис Шмигаль. 

Загалом, за даними Світового банку та уряду України, для відновлення України потрібно 349 млрд доларів. 

Прем’єр-міністр відзначив, що відбудова нашої держави поділена на декілька основних етапів. Перший із них — це негайне відновлення, яке відбувається вже зараз і продовжиться наступного року. Інші етапи — це середньострокове та довгострокове відновлення, а також модернізація України за принципом build back better, або «відбудуємо краще, ніж було».

«Потреба в коштах на негайне відновлення в цьому та наступному році складає 17 млрд доларів, з яких 3,4 млрд потрібно на цей рік. Світовий банк уже створив трастовий фонд для того, аби ми могли акумулювати цю суму від наших союзників. Ми ведемо перемовини про таку допомогу з США, Німеччиною, ЄС та МФО. Поки ці перемовини тривають, Уряд та місцева влада вже працюють над відбудовою зруйнованої інфраструктури та житла. За останні місяці ми відновили більше трьох тисяч різних об’єктів, а загалом Уряд виділив на це майже 3,5 млрд грн», — відзначив Денис Шмигаль.  

Прем’єр-міністр відзначив, що програма швидкого відновлення передбачає відбудову об’єктів критичної інфраструктури, лікарень, шкіл, пошкодженого житла та транспортної інфраструктури. За словами очільника українського Уряду, довгострокове відновлення розпочнеться на наступний день після перемоги України та завершення бойових дій. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Власник дніпровської фірми з торгівлі непродовольчими товарами прописаний у росії
Три кримінальні справи директора «Еко Дніпро»