Національному агентству з розшуку та менеджменту активів, отриманих від корупційних злочинів (АРМА) передали в розпорядження активи пов’язаного з росією аграрного підприємства на 4,6 мільярдів гривень.

Про це повідомила пресслужба Офісу генерального прокурора.

Зазначається, що прокуратура передала АРМА корпоративні права агропідприємства – частину статутного капіталу компанії, яка належить громадянину російської федерації.

За процесуального керівництва Кіровоградської обласної прокуратури триває досудове розслідування щодо легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом.

Суд наклав арешт на активи за клопотанням прокурорів.

Як раніше повідомляло «Антикорупційне Придніпров’я», суд заарештував російську частку в «Вента.ЛТД» – одній з найбільших фармкомпаній країни.

Арештовані активи передали до АРМА (Нацагентство України з питань розшуку та управління активами).

У межах кримінального провадження правоохоронці задокументували факт протиправної діяльності службових осіб підприємства, чверть статутного капіталу якого належить російському бенефіціару. Хоча назва компанії прямо не називається, на опублікованому Нацполіцією відео можна розібрати логотип дніпровського фармдистрибʼютора «Вента.ЛТД».

Ця компанія, за даними аналітичної платформи Youcontrol, на 24% належить російській АТ «Катрен». Ще по 24% – у власності німців Генріха та Ганни Ріттер.

Як пише Нацполіція, компанія є дистриб’ютором лікарських препаратів та медичних товарів до закладів охорони здоров’я, зокрема і за бюджетні кошти. Обсяги загального доходу підприємства у 2020 році становив близько 13 мільярдів гривень.

За даними слідства, службові особи підприємства мають безпосередній зв’язок із РФ та можуть бути причетними до фінансування держави-агресора. 

Аби унеможливити подальше виведення коштів, на корпоративні права частки статутного капіталу було накладено арешт. У грошовому еквіваленті активи підприємства становлять близько 1 млрд грн.

Досудове розслідування проводиться за фактами привласнення, розтрати майна, ухилення від сплати податків, легалізації майна, одержаного злочинним шляхом та пособництва державі-агресору.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

У компанії з росіянином-бенефіціаром орендував офіс департамент Дніпровської міськради
Понад 300 мільйонів гривень сина Януковича передали на потреби Збройних сил