На аукціоні в Гібралтарі у вівторок продали супер’яхту Axioma російського мільярдера Дмітрія Пумп’янського, який потрапив під санкції Заходу у зв’язку з повномасштабною російською агресією в Україні.

Про це повідомила «Європейська правда» з посиланням на Bloomberg.

Axioma стала першою супер’яхтою російського підсанкційного олігарха, яка була продана на аукціоні в Європі. Усього на аукціон було подано 63 заявки, але скільки заплатив переможець і ким він є, поки не розголошується.

72,5-метрова Axioma пішла з молотка на користь американського інвестиційного банку JP Morgan, який стверджує, що мільярдер, власник яхти Дмітрій Пумп’янський, винен йому понад 20 мільйонів доларів.

Судно з шістьма розкішними гостьовими каютами, басейном, 3D-кінотеатром, тренажерним залом, джакузі та повністю обладнаним спа-салоном було затримано після пришвартування у Гібралтарі у березні.

Пумп’янськй – власник та голова правління виробника сталевих труб для нафтогазової галузі OAO TMK, що є постачальником російської державної енергетичної компанії «Газпром». Він потрапив під санкції з боку Британії, ЄС та США після вторгнення РФ в Україну. 

Британія заявила, що мільярдер, статки якого оцінюються в 1,84 мільярда фунтів стерлінгів, є одним із «найближчих до Путіна» олігархів.

Як повідомляло ще наприкінці травня «Антикорупційне Придніпров’я», за 100 днів у світі заморозили російських активів на $30 мільярдів.

Зазначається, що зусиллями Міжнародної робочої групи з питань російських еліт, представників і олігархів заблоковано близько 300 мільярдів доларів активів Центробанку рф, конфісковано або затримано яхти та інші судна й дорогу нерухомість, що перебувають у власності російських активів.

Також росії було обмежено доступ до міжнародної фінансової системи, що ускладнило її можливість фінансувати війну проти України

Члени міжнародної робочої групи продовжують роботу з розширення юридичних повноважень для заморожування, конфіскації та використання російських активів. Вони наголошують, що їхнє робота не завершена і триватиме впродовж наступних місяців.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

В Україні арештували два готелі, які належать росіянину
Власник дніпровської фірми з реклами, якого називають «кидком», пов’язаний з рф