Ще жодна країна світу не конфіскувала російські активи в цивільних процесах.

Про це повідомляє «Радіо Свобода» з посиланням на заяву заступниця міністра юстиції України Ірину Мудру.

«У прагненні притягнути РФ до відповідальності та зробити так, щоб Росія заплатила за завдану шкоду Україну підтримують усі країни, для яких мир, безпека, права людини, демократія є пріоритетом. Блокування конфіскація і спрямування коштів для відшкодування збитків вимагає неабияких зусиль для наших партнерів», – розповіла вона.

За її словами, частина держав – наприклад, Німеччина – мають норми на рівні Конституції, які забезпечують суверенний імунітет державного майна РФ, забезпечують обмеження права власності. Мудра додала, що такі країни потребують запровадження законодавчих змін на кількох рівнях.

«Є держави, які можуть це зробити самостійно без якихось Європейських конвенцій, без втручання на рівні міжнародних організацій. Наприклад, США та Канада. Канада вже зробила перший крок – вони ухвалили законодавство, яке дозволяє конфісковувати приватні і суверенні активи. США також має низку законопроектів, які передбачають конфіскацію російських активів та передачу їх на користь України», – пояснила Ірина Мудра. 

Заступниця міністра юстиції каже, що наразі жодна країна ще не конфіскувала російські активи в цивільних процесах. 

Це поки що відбувається, пояснює чиновниця, в кримінальних провадженнях, які стосуються активів, які, наприклад, набуті злочинним шляхом. 

«Тому на рівні ЄС розробляється законопроекти, які дадуть змогу конфісковувати активи приватних осіб, які намагаються уникнути санкцій. Це дасть можливість конфісковувати таких осіб», – сказала Мудра.

Як раніше повідомляло «Антикорупційне Придніпров’я», за два місяці в Україні так і не конфіскували жодного значимого російського активу за новим законом.

«Проблема навіть НЕ в тому, що кілька уродів в Офісі президента зароблять мільйони, захищаючи інтереси рускіх олігархів. Проблема в тому, що це завадить Україні отримати мільярди доларів з рускіх активів, заморожених США, Британією і т.д. Власне, заради останнього рускі спецслужби і юзають жадібну неадекватність найгіршої частини команди Зеленського», – зазначив голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Власник двох дніпровських фірм, які фігурували у справі щодо хабарництва, прописаний в рф
Власник дніпровських фірм, які звинувачували у обмані в соцмережах, прописаний в росії