Минулого тижня міністерство закордонних справ України надало відповідь на запит дніпровського активіста Олександра Дзюби щодо заходів, які вживають країни світу, для припинення закупівлі енергоносіїв з рф та білорусі. 

Австралія – 11 березня 2022 року уряд Австралії ухвалив рішення про введення заборони на імпорт нафти, продуктів нафтопереробки, природного газу, вугілля та інших енергоресурсів з росії. 

Австрія – офіційні чинники Австрії визнають залежність країни від російського газу (близько 80%) та ставлять за мету позбутися її поетапно до 2027 року. У березні 2022 року австрійська нафтогазова компанія OMV заявила про припинення постачання російської нафти, питома вага якої у загальному обсязі імпорту цієї сировини складала 10%.

Бельгія – починаючи з травня цього року нафтогазова компанія TotalEnergiesBE припинила закупівлю російської нафти до кінця року. Крім того, порт Антверпену, який є найбільшим нафтохімічним центром Європи з 5 нафтопереробними заводами, припинив транспортування російської нафти. ВІдповідна відмова має суттєвий вплив на діяльність компанії «Лукойл» в Бельгії, яка налічує близько 250 автозаправних станцій у цій країні. Бельгія готова використовувати порт Зебрюгге, який вважається найважливішим бельгійським LNG-терміналом, для отримання газу із США та інших країн. 

Велика Британія – 8 березня поточного року державний секретар Департаменту бізнесу, енергетики та індустріального розвитку Великої Британії Квазі Квартенг оголосив про рішення уряду Сполученого Королівства щодо припинення імпорту російської нафти та нафтопродуктів до кінця 2022 року. Питання заборони імпорту російського газу також розглядається британським урядом, але терміни її введення ще не оголошуються. 

Данія – найбільша енергетична компанія Данії з державною власністю Orsted, яка ще у 2006 році уклала контракт з газпромом щодо поставок 2 млрд метрів кубічних на рік російського газу до 2030 року, на початку червня заявила про припинення постачання рф газу внаслідок відмови данської компанії здійснювати розрахунки за поставлений газ у рублях. 

Естонія – остаточне припинення надходження російського газу, навіть незначної його кількості, яка постачалася напряму з рф до Естонії, відбулося у квітні цього року. Естонія також відмовилася від обслуговування і бункеровки російських суден, які транспортували нафтопродукти до портів Балтійського моря. 

Італія – італійська сторона неодноразово у публічній площині повідомляла про бажання відмовитись від російських енергоносіїв найближчими роками. З цією метою з початку повномасштабного російського вторгнення італійський уряд доклав зусиль щодо перенаправлення і диверсифікації постачальників природного газу. Найбільша енергетична компанія Італії Eni розраховує повністю відмовитися від російського газу до кінця 2025 року. 

Канада – в рамках санкцій щодо рф через агресивну війну проти нашої держави Канадою добровільно запроваджено заборону на імпорт низки нафтопродуктів, в т.ч. сирої нафти походженням з рф. Це обмеження має характер закону та включено у відповідне законодавство щодо обмежувальних заходів стосовно рф. Намір щодо заборони імпорту російської нафти та нафтопродуктів до Канади був оголошений прем’єр-міністром Д. Трюдо 28 лютого цього року. 

Республіка Корея – південнокорейська суднобудівна компанія Daewoo Shipbuilding & Marine Engineering (DSME) в червні 2022 року розірвала контракт на будівництво трьох LNG-танкерів на замовлення «Совкомфлоту» (рф). Танкери-газовози Arc7 були замовлені для проєкту компанії «Новатек» Arctic LNG-2 по видобутку природного газу та виробництва скрапленого газу на півострові Гидан у Карському морі (рф). Компанія мала отримати танкери у лютому, квітні та липні 2023 року. Загальна вартість контракту складала $872 млн. 

Латвія – 14 липня цього року Сеймом Латвії прийнято рішення про повну заборону імпорту природнього газу з рф з 1 січня 2023 року. Разом з тим, наразі ані держава, ані державні латвійські компанії не закуповують та не планують закуповувати газ в держави-агресора. Уряд Латвії також підтримує реалізацію проекту будівництва СПГ-терміналу у м. Палдіски (Естонія), який стане додатковим джерелом постачання газу в Латвію разом з СПГ-терміналом у м. Клайпеда (Литва). 15 липня 2022 року прем’єр-міністр Латвії під час зустрічі з виконавчим віце-президентом Єврокомісії заявив, що наразі Латвія не імпортує ані нафту, ані електроенергію з рф. 

Литва – Литва більше не імпортує російську нафту, природний газ та електроенергію. 

Нідерланди – 22 квітня 2022 року за результатами засідання уряду прем’єр-міністр Нідерландів заявив, що країна має намір до кінця 2022 року позбутися залежності від російського газу, нафти та вугілля. 

Нова Зеландія – з 25 квітня 2022 року застосовується 35% тарифу на весь імпорт з рф та заборона на експорт з рф та рб певних товарів, які тісно пов’язані з стратегічними галузями промисловості рф. 

Норвегія – 27 лютого 2022 року державна норвезька компанія «Equinor» оголосила про початок виходу зі своїх проєктів в росії, а 14 березня ухвалила рішення про припинення торгівлі російською нафтою. Це означає, що компанія «Equinor» не укладатиме нові угоди та не займатиметься транспортуванням нафти і нафтопродуктів з рф. 

Польща – 30 березня 2022 року прем’єр-міністр Польщі Моравецький оголосив про плани дерусифікації польської економіки, які передбачають відмову від російського вугілля, газу та нафти до кінця 2022 року. 13 травня 2022 року уряд Польщі прийняв рішення про розірвання угоди з росією про будівництво систем газопроводів для транзиту газу через територію Польщі та постачання російського газу з рф. 

США – 8 березня 2022 року президент США Байден підписав указ, який забороняє імпорт до США наступних товарів походженням з російської федерації: сирої нафти, вуглеводної сировини, вуглеводного палива, мастила, продуктів переробки вуглеводоної сировини, зрідженого природного газу, вугілля та вугільної продукції. Також запроваджена заборона імпорту всіх товарів походженням з російської федерації, що підпадають під класифікацію: мінеральні палива, мінеральна нафта та продукти її перегонки, бітумні речовини, мінеральний віск. 

Франція – французька енергетична група TotalEnergies у своєму комюніке у березні цього року повідомила про прийняття рішення в односторонньому порядку більше не укладати та не продовжувати контракти на закупівлю російської нафти та нафтопродуктів. Також компанія повідомила про утримання форвардних контрактів на купівлю російської нафти та нафтопродуктів, найдовший термін погашення яких – 31 грудня 2022 року. 

ФРН – вживаються заходи для припинення відносин з рф щодо постачання нафти. Зокрема, не продовжується ремін відповідних контрактів. До кінця року Німеччина прагне позбутися залежності від російської нафти. 

Наразі німецьким урядом робиться все можливе для скорочення залежності від російського газу.

Швеція – 19 травня 2022 року парламент Швеції ухвалив рішення щодо вжиття урядом країни заходів, спрямованих на припинення імпорту російських енергоносіїв. Водночас, у загальному обсязі енергетичного постачання країни природний газ становить незначну частку – 2,7%. 

Японія – за підсумками зустрічі «Групи семи» прем’єр-міністр Японії заявив про принципову готовність офіційного Токіо запровадити ембарго на імпорт російської нафти. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

В Україні перевірять продавця чаїв TESS та Greenfield на причетність до росії
На Дніпропетровщині затримали державного експерта