Найбільший вплив санкцій Заходу на економіку Росії відбудеться не раніше кінця 2023 року за умови відсутності нових обмежень. 

Про це йдеться у новому дослідженні Київської школи економіки. 

Аналітики зазначають, що вплив санкцій на російську економіку у довгостроковій перспективі буде тільки зростати, оскільки прогнозується обмеження експорту енергоносіїв агресора. 

В дослідженні зазначають, що падіння економіки Росії за 2022 рік буде меншим, ніж очікувалося, – в межах 6-9,5%. Рівень річної інфляції також буде меншим, ніж очікувалося, – в межах 12-15%. У KSE пояснюють, що головною причиною таких змін є високі ціни на ринку енергоносіїв. 

Вплив санкцій вже здійснив серйозні зміни в економіці всередині країни. Так, скорочення виробництва автомобілів у Росії за червень становило 62% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. А промислове виробництво у червні впало на 1,8% у порівнянні з тим самим періодом 2021 року.

В KSE наголошують, що основні санкції, що стосуються російського енергетичного сектору ще не набули чинності. Відтак, 5 грудня набудуть чинності санкцій на експорт російської морської нафти до Євросоюзу, а 5 лютого 2023 року – російських нафтопродуктів. 

Водночас, обсяг продажів російського газу в Європу становить третину від рівня минулого року, і, схоже, буде знижуватися з цього моменту, а фактично припиниться не пізніше 2024 року, коли Німеччина очікує бути повністю незалежною від російського газу.

Дослідники додають, що після набуття чинності всіх європейських санкцій у нафтогазовому секторі очікується скорочення доходів Росії від експорту енергоносіїв на 40%. 

Як раніше повідомляло «Антикорупційне Придніпров’я», Євросоюз хоче пом’якшити санкції проти російських банків.

Європейський Союз змінить свої санкції проти російської федерації, дозволивши розморозити деякі кошти провідних російських банків, які можуть знадобитися для усунення вузьких місць у світовій торгівлі продуктами харчування та добривами.

Зазначається, що цей крок стався на тлі критики з боку африканських лідерів щодо негативного впливу санкцій на торгівлю, яка, можливо, посилила дефіцит, головним чином спричинений вторгненням росії в Україну та блокуванням нею портів у Чорному морі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Російські колектори мають колекторську фірму у Дніпрі
Росіянка володіє низкою фірм у Дніпрі та в інших містах країни