Співробітники Бюро економічної безпеки України (БЕБ) викрили підприємство яке упродовж 2017-2022 років ухилилося від сплати податків на суму понад 3 млрд грн. 

Про це повідомила пресслужба відомства. 

Слідство також встановило, що службові особи компанії також протиправно перерахували на користь іншого підприємства, яке підконтрольне російській нафтовій компанії, кошти на суму понад 5 мільярдів гривень з метою їх легалізації. 

За клопотаннями прокурорів Офісу Генерального прокурора суд наклав арешт на корпоративні права підприємства, яке є одним із найбільших виробників органічних хімічних речовин на території України, на загальну суму понад 2,3 мільярда гривень, а також на 35 об’єктів нерухомості цього підприємства.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактами ухилення від сплати податків та відмивання майна, одержаного злочинним шляхом, здійснюють детективи Бюро економічної безпеки України за оперативного супроводження Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції України. 

Повідомлення Офісу генпрокурора проілюстроване фото головного офісу «Карпатнафтохіму», який раніше належав російському «Лукойлу». Правоохоронці називають компанію одним із найбільших виробників органічних хімічних речовин, підконтрольним російській нафтовій компанії з десятки найбільших у світі.

Нагадаємо, суд заарештував частину столичного ТЦ «Мармелад», яким співволодіє голова російського «Газпрому» Міллєр.

Правоохоронці встановили, що фактичними власниками офшорної компанії, а відтак і частини торговельного центру, є високопосадовці РФ та керівники російських державних підприємств. Переоформлення фігуранти провели з використанням фіктивного підприємства за допомогою підроблених документів.

Власниками частини «Мармеладу» площею понад 15 тисяч м2, є ТОВ «Петрохолдинг-інвест» та офшорна компанія «Варніейт Лімітед».

Слідство встановило, що засновниками і власниками компаній є голова «Газпрома» Алєксєй Міллєр, основний акціонер банку «Росія» та «особистий банкір Путіна» Юрій Ковальчук та член госдуми рф від «єдиної росії» Алєксандр Фокін.

Прибуток від роботи компанії міг використовуватися у фінансуванні підривної діяльності проти України, встановили в поліції. Наразі Солом’янське районне управління Нацполіції в Києві проводить розслідування у кримінальному провадженні за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу (Зловживання владою або службовим становищем).

Для збереження вищевказаного майна Солом’янський районний суд наклав арешт на нежитлові приміщення площею понад 15 тис. м кв. загальною вартістю понад 1,2 млрд грн.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стали відомі подробиці справи про продаж волонтерами бронежилетів, які мали бути передані військовим
Продаж гуманітарки: суд дозволив передати десятки тисяч вилучених консерв Дніпропетровській ОВА