Громадянин російської федерації Шелков Михайло Євгенович є власником ТОВ «Інвестагро» (ЄДРПОУ: 32166939). Зазначеним підприємством він володіє не напряму, а через ТОВ «Демурінський гірничо-збагачувальний комбінат» (ЄДРПОУ: 30454644). 

ТОВ «Інвестагро» зареєстроване у с. Новоандріївка Васильківського району Дніпропетровської області та має статутний капітал 300 тисяч гривень. 

Основний вид діяльності підприємства – вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур.

Також серед видів діяльності підприємства: допоміжна діяльність у рослинництві; діяльність посередників у торгівлі сільськогосподарською сировиною, живими тваринами, текстильною сировиною та напівфабрикатами; оптова торгівля зерном, необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин; оптова торгівля фруктами й овочами; роздрібна торгівля фруктами й овочами в спеціалізованих магазинах. 

За даними російського Forbes, Шелков є заступником голови ради директорів «ВСМПО-Авісма». 

ПАТ «Корпорація ВСМПО-АВІСМА» – російська металургійна компанія, що виготовляє титан та вироби з нього. Найбільший у світі виробник титану. Компанія виробляє понад 90% російського титану, експортує продукцію до 50 країн світу, маючи близько 450 замовників.

За результатами 2021 року, він посідає 72 місце списку найбагатших бізнесменів росії зі статками у $2 млрд. 

Російського мільярдера Михайла Шелкова називають одним із ключових співробітників у команді Сергія Чемезова, генерального директора держкорпорації «Ростех». «Ростех» – це російська держкорпорація, яка включає і компанії в оборонно-промисловому комплексі. 

Чемезова також називають одним із найбільш наближених до путіна менеджерів. 

Слід додати, що Михайло Шелков також є власником зареєстрованого у Дніпрі ТОВ «Тай-мінералс» (ЄДРПОУ: 37989232) Основний вид діяльності підприємства – оптова торгівля металами та металевими рудами.

Загалом, за даними YouControl, у 17 тисячах активних українських компаній серед власників, засновників або кінцевих бенефіціарів є хоча б один громадянин або резидент російської федерації чи білорусі. Українських компаній, що мають зв’язки з росією – близько 13.800, з білоруссю – 3.300.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Зареєстрований у росії Кобзар є власником низки підприємств на Дніпропетровщині і за її межами
Стало відомо, на яку суму заморозили російських активів у світі