За матеріалами кібердепартаменту Служби безпеки України суд наклав арешт на рухоме та нерухоме майно і корпоративні права компанії-дистриб’ютора алкогольних напоїв та одного із комерційних банків, кінцевим бенефіціаром яких є громадянин країни-агресора.

Про це повідомила пресслужба СБУ.

За даними «Економічної правди», йдеться про акції та майно алкогольного дистрибʼютора «Руст» та банку Форвард російського бізнесмена Рустама Таріко.

Встановлено, що частина прибутку цих підприємств йшла на підготовку та ведення війни проти України, а також на фінансування заходів рф, спрямованих на ослаблення України.

Загалом орієнтовна вартість арештованого судом майна обох юросіб сягає майже 880 мільйонів гривень, а корпоративних прав – понад 1,2 мільярда гривень.

Якщо говорити про компанію-дистриб’ютора, то це:

– корпоративні права у вигляді 100% статутного капіталу у розмірі майже 125 млн грн;

– 9 легкових автомобілів на загальну суму понад 3 млн грн;

– 282.950 пляшок алкогольної продукції на загальну суму більше 24, 5 млн грн;

– 5 рахунків, відкритих в українських банках.

Арештоване майно комерційного банку:

– 100 % акцій загальною вартістю понад 1 млрд грн;

– будівля в центрі Києва загальною площею понад 3 тис. кв.м орієнтовною вартістю майже 850 млн грн;

– 5 транспортних засобів на загальну суму майже 1,5 млн грн.

СБУ продовжує досліджувати всі обставини діяльності цих підприємств у межах кримінального провадження, розпочатого за ч. 1 ст. 113 (диверсія) та ч. 1 ст. 437 (планування, підготовка, розв’язування та ведення агресивної війни) Кримінального кодексу України.

Тривають комплексні заходи щодо вилучення заблокованих активів на користь нашої держави.

Викриття проводили співробітники Департаменту кібербезпеки СБУ, а розслідування здійснюють слідчі СБУ в АР Крим за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.

Рустам Таріко – російський мільярдер, власник та голова ради директорів російського банку «Русскій стандарт», власник алкогольного холдинґу Roust. До останнього входять такі бренди горілки як «Русскій стандарт», «Зельоная марка», «Парламент» та «Журавлі». У 2016 році статки Таріко оцінювалися 0,5 млрд дол – тоді він посідав 168 місце в рейтингу найбагатших росіян. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Дніпровська влада хоче витратити на «піар» у Facebook та Telegram ще більше 2 мільйонів
Справу щодо розкрадань на ремонті навчального корпусу університету у Дніпрі скерували до суду