@RuAssetsBot –  спільна ініціатива Міністерства внутрішніх справ України та народного депутата, члена колегії МВС Галини Янченко. 

Про це повідомили на Урядовому порталі.

«Кожен, хто володіє інформацією про якийсь з російських активів, може повідомити про це через @RuAssetsBot. А вже компетентні органи далі працюватимуть над санкціями чи над його конфіскацією на користь Української держави. Повідомляти можна як про російські активи, що перебувають в Україні, так і про ті, що за кордоном. Росія має сповна заплатити за війну, розв’язану в Україні режимом путіна», – підкреслив Міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський. 

Розробники закликають повідомляти про власність підсанкційних росіян аби в майбутньому ця інформація була опрацьована правоохоронними органами і активи були стягнуті на для відновлення економіки України. 

«Будь-який працюючий в Україні російський актив – це їх крилаті ракети, снаряди для важкого озброєння та набої. У нас досі чимало російського бізнесу, за яким прямо або приховано стоять активні учасники рашистського режиму. Його потрібно розшукати та конфіскувати для відновлення економіки України. Більшість з цієї публіки ховають свої «багатства» в офшорних юрисдикціях, записують на підставних осіб або родичів, замітаючи сліди своєї власності», – наголосила авторка проекту Галина Янченко. 

Очікується, що @RuAssetsBot допоможе зібрати всю інформацію про такі «схованки» та систематизувати її. 

Повідомлення через @RuAssetsBot будуть абсолютно анонімними.

Загалом, за даними YouControl, у 17 тисячах активних українських компаній серед власників, засновників або кінцевих бенефіціарів є хоча б один громадянин або резидент російської федерації чи білорусі. Українських компаній, що мають зв’язки з росією – близько 13.800, з білоруссю – 3.300.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Партнерка ексдепутата Дніпропетровської облради, яка прописана у Москві, є співвласницею агрофірми
Громадянин рф володіє дніпровським підприємством, яке продавало мотори-редуктори «Енергоатому»