Перший – за розкрадання в Інституті титану, другий – в «Укртелефільмі».

Колегія суддів Вищого антикорупційного суду засудила фігуранта справи про розкрадання в Інституті титану.

Це, як повідомила антикорупційна організація «Трансперенсі Інтернешнл Україна», відбулося 21 квітня 2022 року і було другим цього суду з початку війни.

«21 квітня 2022 року колегія суддів ВАКС ухвалила вирок Олександрі Гудзь на підставі угоди про визнання винуватості. За підробку документів і участь у відмиванні майна державного підприємства «УСТФ «Укртелефільм» на неї чекає покарання – 5 років позбавлення волі і штраф 8.500 грн. Також вона повинна відшкодувати 269,5 тис. грн», – повідомляє антикорупційна організація «Трансперенсі Інтернешнл Україна».

У 2017-2018 роках Гудзь у змові з ексдиректором Укртелефільму, заступником голови Держкомтелерадіо і екскерівником відділу з правових питань держпідприємства та приватними особами відчужили компанії «Лодокс» майнові права на 67 об’єктів нерухомого майна в Києві за 14,5 млн грн. Ідеться про квартири, нежитлові приміщення і паркомісця. Але тоді такі майнові права оцінювались набагато дорожче.

Також фігуранти справи не погодили продаж з Державним комітетом телебачення і радіомовлення України, порушивши процедури.

У результаті «Укртелефільм» зазнав збитків понад  67,73 млн грн.

У січні 2022 року Олександра Гудзь пішла на угоду зі слідством, тому ВАКС виділив матеріали щодо неї в окреме провадження.

«Це вже другий вирок ВАКС в умовах війни. Правосуддя триває», – пише антикорупційна організація.

Раніше Андрія Рачкова, експершого заступника генерального директора Державного науково-дослідного та проєктного інституту титану, позбавили волі на 10 років із конфіскацією всього майна і забороною 3 роки обіймати державні посади за зловживання службовим становищем.

Упродовж 2012-2013 років Рачков забезпечив перерахування $1,258 млн Інституту на рахунки офшору (Британські Віргінські острови) за роботи та послуги, які не надавались.

Експосадовця судили заочно, бо Рачков втік з України у грудні 2021 року. 26 січня 2022 ВАКС заочно взяв його під варту, оголосив у міжнародний розшук і стягнув в держбюджет заставу – 525,5 тис. грн, внесену приватним підприємством «СБ-Укрресурс».

«Символічно, що справа Інституту титану – це перший обвинувальний акт, який було передано до ВАКС після його створення, і перший вирок у часи воєнного стану», – акцентує «Трансперенсі Інтернешнл Україна».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Власником фірми у Кривому Розі, яка займається аналізаторами викидів, є громадянин країни-агресора
Росіянин має частку у підприємстві з Дніпра, яке займається обладнанням для сушіння зернових