Співвласник зареєстрованого у Дніпрі ТОВ «Стахановець ПРО» (ЄДРПОУ: 39484106) є громадянин росії Боровіков Ігор Павлович.

Основний вид діяльності фірми – комп’ютерне програмування. 

За даними російського Forbes, він засновник і голова ради директорів російської компанії Softline, яка спеціалізується на наданні IT-послуг та ліцензуванні софту. Восени минулого року видання писало, що Боровиков може увійти до списку 200 найбагатших росіян Forbes зі статками $760 млн.

Softline – постачальник IT-рішень та сервісів. Компанію створив Ігор Боровиков. В 1995-му році вона стала авторизованим партнером Microsoft. Також компанія продає рішення російських гравців: «Лабораторії Касперського», розробника «Код безпеки», Positive Technologies та ін. Softline має представництва більш ніж у 50 країнах. Великі клієнти в Росії: «Газпром», «Лукойл», Nestle, Coca-Cola та оператори мобільного зв’язку.

Іншими двома співзасновниками ТОВ «Стахановець ПРО» є громадяни України, зареєстровані в Донецькій області – Шамшин Сергій Вікторович та Яхимович Михайло Миколайович. 

За даними Zaxid.net, у 2017 році Головне слідче управління Служби безпеки України повідомило про підозру у скоєнні злочину засновнику та комерційному директору компанії розробника комп’ютерних програм «Стахановець» та Mirobase.

Як зазначалося, в рамках відкритого кримінального провадження правоохоронці розслідували факти можливої передачі російським спецслужбам інформації державних установ та особистих даних українців.

СБУ зазначало, що Сергій Шамшин та Михайло Яхимович були оголошені у розшук.

«Стахановець» – це відома корпоративна комп’ютерна програма, яка допомагає керівникам підприємств відслідковувати діяльність своїх співробітників. Вона не тільки фіксує кількість проведеного на підприємстві часу робітника, але й збирає дані про його уподобання і про те які саме програми, інтернет-ресурси використовує людина працюючи на робочому комп’ютері.

Після повідомлень СБУ про підозру в роботі на російські спецслужби Яхимович заявив, що подає до суду проти відомства про захист честі і гідності.

Як стверджували у СБУ російське програмне забезпечення «Стахановец» дозволяє вмикати мікрофони, відеокамери на комп’ютерах, де воно встановлене. Роозробники заперечували, що за допомогою програми можливо передавати дані за межі компанії-клієнта.

Чим завершилося розслідування – не відомо. Сторінки про зазначену справу на сайті СБУ вже немає.

Загалом, за даними YouControl, у 17 тисячах активних українських компаній серед власників, засновників або кінцевих бенефіціарів є хоча б один громадянин або резидент російської федерації чи білорусі. Українських компаній, що мають зв’язки з росією – близько 13.800, з білоруссю – 3.300.

Нагадаємо, російський мільйонер Денис Штенгелов володіє харчовою фірмою у Дніпрі ТОВ «Юніснек продакшн».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Російський мільйонер володіє харчовою фірмою у Дніпрі
Бенефіціаром акумуляторних заводів у Дніпрі є росіянин Віктор Потапов