Громадянин росії Потапов Віктор Олексійович володіє дніпровськими заводами з виробництва акумуляторних батарей. Зокрема, він є бенефіціаром приватного акціонерного товариством «Іста-Центр» (ЄДРПОУ: 23073489) та ТОВ «ДДЗ «Енергоавтоматика» (ЄДРПОУ: 04793055).  

Заводи ISTA, за даними їхнього сайту, мають можливість виробляти близько 5-5,5 мільйона батарей, що дозволяє займати лідируючі позиції на ринку акумуляторів. 

«Таке становище на ринку забезпечується високою якістю продукції, яка відповідає як українським, так і міжнародним стандартам. Компанії ТОВ «ДОЗ «Енергоавтоматика» та ПрАТ «ІСТА-Центр» отримали сертифікати на систему управління якістю», – повідомляють на сайті виробника. 

Також ISTA включає й завод ТОВ «Укрсплав» (ЄДРПОУ: 31646224). Віктор Потапов є співвласником зазначеного заводу, разом із Зіміним Олегом Петровичем  та Ангелітою Голдсон. 

Олега Зіміна називали бізнес-партнером п’ятого президента України Петра Порошенка. 

ISTA також включає ТОВ «Торговий дім «ІСТА» (ЄДРПОУ: 25411862), яке займається маркетингом та реалізацією продукції. Фірма продавала акумулятори, у тому числі, Міністерству оборони України під час перебування Порошенка на посту президента. Торговий дім записаний на Осатюка Валерія Георгійовича. 

Частиною ПрАТ «Іста-центр» володіє держава. На 7 лютого 2022 року були заплановані торги з продажу 21,5% державних акцій підприємства, але вони не відбулися. Стартова ціна їхнього продажу була визначена у розмірі 27,6 мільйонів гривень.

Загалом, за даними YouControl, у 17 тисячах активних українських компаній серед власників, засновників або кінцевих бенефіціарів є хоча б один громадянин або резидент російської федерації чи білорусі. Українських компаній, що мають зв’язки з росією – близько 13.800, з білоруссю – 3.300.

Нагадаємо, співвласником дніпровської фірми з програмування є російський мільйонер Боровіков.

Також нагадаємо, що для українських компаній з російськими бенефіціарами введено обмеження:

  • на користь таких компаній заборонено виконувати, у тому числі в примусовому порядку, грошові та інші зобов’язання;
  • на користь таких компаній заборонено будь-яким чином відчужувати нерухоме майно, цінні папери, корпоративні права, транспортні засоби, повітряні та морські судна, судна внутрішнього плавання;
  • таким компаніям заборонено будь-яким чином відчужувати нерухоме майно, цінні папери, корпоративні права, транспортні засоби, повітряні та морські судна, судна внутрішнього плавання (крім безоплатного відчуження на користь держави Україна).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Співвласником дніпровської фірми з програмування є російський мільйонер Боровіков
Інститут овочівництва і баштанництва замовляє «слузі народу» обробіток землі