За перші шість місяців поточного року на послуги з висвітлення діяльності влади Дніпра з міського бюджету фактично витратили щонайменше 31,9 мільйона гривень.

Це стало відомо за результатами аналізу Єдиного веб-порталу використання публічних коштів. 

Послуги з висвітлення діяльності влади замовляли дві структури Дніпровської міськради: комунальне підприємство «Організаційно-аналітична служба» (КП «ОАС)», а також Департамент з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики. 

Слід зауважити, що загальні суми витрат на висвітлення діяльності міської влади Дніпра за шість місяців значно вищі за 32 мільйона гривень. Навіть тому, що існує комунальний телеканал «Дніпро TV» (КП «ДМСТ»), на якому також фактично «піарять» владу.

Нагадаємо, КП «ОАС» підпорядковується Департаменту з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики. А цей департамент, у свою чергу, підпорядковується заступнику міського голови Дніпра Олександру Сидоренку. Який також є депутатом Дніпровської міської ради від забороненої партії «Опозиційна платформа – За Життя».

Отже, комунальне підприємство «Організаційно-аналітична служба» з 1 січня по 30 червня заплатило за «піар міської влади» 25,3 мільйона гривень. 

Найбільше за перше півріччя цього року року отримала Марина Свиридова – майже 7,8 мільйона гривень – за висвітлення діяльності міської влади Дніпра в мережі інтернет. Зокрема, як на всеукраїнських сайтах (наприклад, «Обозреватель», «РБК-Україна», kp.ua), так і на місцевих («Наше місто», «Дніпровська панорама», тощо). 

Причому, кошти їй перерахували у період з середини січня до початку квітня 2023-го. 

Мільйони гривень Свиридова отримала в рамках договору, який вона підписала з «Організаційно-аналітичною службою» 2 січня 2023 року. Дніпрянка оформила підприємництво на початку вересня 2021 року, а уже за майже два місяці виграла тендер в зазначеного вище комунального підприємства на висвітлення діяльності міської влади Дніпра в мережі інтернет за 6,1 млн гривень. 

До слова, з моменту оформлення підприємництва Марина Свиридова приймала участь тільки у публічних закупівлях комунального підприємства «Організаційно-аналітична служба». Зокрема, вона тричі надавала цій службі послуги з висвітлення діяльності міської влади в мережі Інтернет – на загальну суму більше 21 мільйона гривень. 

7,1 мільйон гривень за перші шість місяців 2023 року отримала фізособа-підприємець Євгенія Лук’яненко також за висвітлення діяльності влади Дніпра в мережі Інтернет. Договір з КП «ОАС» вона підписала 27 березня 2023 року. Послуги Лук’яненко надає загалом ті ж, які надавала і Свиридова. 

Кошти з бюджету підприємниця почала отримувати майже з середини квітня і дотепер. Загалом, згідно угоди з «Організаційно-аналітичною службою», їй мають перерахувати майже 7,8 мільйонів гривень. 

Євгенія Лук’яненко зареєструвалася фізособою-підприємцем у 2018 році і з тих пір неодноразово надавала «Організаційно-аналітичній службі» послуги з висвітлення діяльності Дніпровської влади в мережі Інтернет. Також приймала участь у тендерах декількох департаментів міської ради, але не перемагала. 

4 мільйона 149 тисяч гривень з початку року отримав підприємець Вадим Копач за висвітлення діяльності міської влади Дніпра на радіо

Загальна вартість договору, який підприємець підписав з «Організаційно-аналітичною службою» 2 січня 2023 року, майже 7 мільйонів гривень. За ці кошти він має організувати 7 100 виходів повідомлень тривалістю до 30 секунд і 5 300 повідомлень тривалістю до 60 секунд на шести радіостанціях. 

Копач зареєструвався підприємцем у квітні 2021 року. 

Судячи з фото з соціальної мережі за 2011 рік, на той час Копач ймовірно працював у будівельній сфері

Примітно, що за всю свою підприємницьку діяльність Вадим Копач надавав послуги з висвітлення діяльності міської влади за бюджетні кошти тільки комунальному підприємству «Організаційно-аналітична служба». З ним уклали договорів на більше 18 мільйонів гривень: висвітлював діяльність на радіо, в мережі Інтернет та навіть в пресі. 

Трохи менше Копача за пів року перерахували Олександру Храпку – 4 мільйона 117 тисяч гривень. Він отримує кошти в рамках договору, який підписав з комунальним підприємством 2 січня 2023 року, на висвітлення діяльності міської влади Дніпра в пресі. Зокрема, на сторінках газет «Днепр Вечерний», «Наше місто», «Зоря», «Вісті Придніпров’я». 

Загалом, згідно договору, Храпко має отримати 6,75 мільйона гривень. 

Олександр Храпко, як і Копач, зареєструвався підприємцем у квітні 2021 року. Раніше займався «оптовою торгівлею проміжними продуктами» (в податковій КВЕД 46.76). 

Ще 2,2 мільйона гривень комунальне підприємство «Організаційно-аналітична служба» заплатило Анні Шуліці – за «піар» міської влади на регіональних телеканалах (11 телеканал і телеканал «Відкритий»). Загалом вона має отримати майже 5,3 мільйона гривень. 

Департамент з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики з початку року перерахував з бюджету на висвітлення діяльності міської влади – 7,5 мільйонів гривень.

З них 3 мільйона 19 тисяч гривень отримала фізособа-підприємець Олена Сергєєва – за висвітлення діяльності міської влади у соціальних мережах: Telegram та Facebook.

Загалом в рамках договору, який підписали 2 січня 2023 року, Сергєєва має отримати 4,8 мільйона гривень. Про Сергєєву ми вже писали

3 мільйона гривень від департаменту отримала Олена Тарасенко – за «піар» влади Дніпра через Facebook-сторінки департаментів та інших структур Дніпровської міськради. Вартість договору, який департамент підписав із підприємницею 2 січня 2023 року, – 4,8 мільйона гривень.

Олена Тарасенко у підприємництві з 2010 року.

Ще 1,4 мільйона гривень з 1 січня 2023 року від департаменту отримало ТОВ «Газета «Наше місто» – за висвітлення діяльності влади у їхній однойменній газеті.

Андрій Федоров

Публікація журналістських матеріалів щодо діяльності фізичних осіб та ЗМІ, які отримують кошти бюджету Дніпра на «висвітлення діяльності Дніпровської міської ради, її виконавчих органів, посадових осіб, депутатів та комунальних підприємств через засоби масової інформації», здійснюється у межах проєкту ГО «Люстраційна Антикорупційна Рада Придніпров’я» за підтримки Інституту Масової Інформації.

Думки і твердження, висловлені у матеріалах, не обов’язково співпадають з позицією Інституту Масової Інформації.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Засуджений за двома статтями чиновник програв апеляцію
До обшуків і арешту майна – готові!