КП «Криворізька міська клінічна лікарня №2» замовила спеціальних медичних ліжок та матрасів для них на 19 мільйонів гривень. Тендерні ціни вдвічі перевищують рівень цін в магазинах.

Про це повідомляють «Наші гроші».

У «Прозорро» оприлюднені контракти від 13 грудня з ТОВ «Гром Компані» на поставку 500 ліжок трьох видів за 16,8 млн грн і матрасів до них за 2,2 млн грн.

Чотирисекційні ліжка OSD-B02P з електроприводом та регулюванням висоти придбані по 105 тисяч гривень (чотири штуки від китайського виробника «Жонгшан Аоліке медікал еквіпмент технолоджі Ко, Лтд»). У відкритих джерелах повно пропозицій таких ліжок по майже двічі меншій ціні – по 69 тисяч гривень.

Реанімаційні функціональні ліжка OSD-A232P-C придбані по 49 тисяч гривень (сто штук, той самий виробник з Китаю). У магазинах такі продаються по 28 тисяч гривень.

Стандартні медичні ліжка МЛФ-104 придбані по 30 515 гривень (376 штук, від українського виробника ТОВ «Ір сом»). Вони теж є у вільному продажі вдвічі дешевше – по 16 тисяч гривень.

Окремо придбані півтисячі матрасів з протилежневим ефектом OSD-P021 китайського виробництва по 4 476 грн за штуку, що відповідає цінам у відкритих джерелах.

Ціни в магазинах вказані на умовах самовивозу та оплати відразу при покупці, чи при доставці «Новою поштою» з окремою оплатою вартості доставки.

В ціну ліжок криворізької лікарні включена вартість доставки та оплата через 30 днів з дати доставки. 

Однак за даними експертів «Наших грошей», ці обставини не можуть вдвічі підняти ціну закупівлі. Контейнерна доставка може коштувати сотні тисяч гривень, а відтермінування оплати – кілька відсотків. Вартість збірки ліжок не входить в ціну контракту. До того ж при закупівлі сотень ліжок у виробників чи українських дистрибуторів посередник мав би отримати оптову знижку, яка може сягати 15%.

На торгах не було жодного іншого конкурента, який би міг збити ціну до ринкового рівня.

Це може пояснюватись нереальними термінами поставки, які виставила криворізька лікарня. Вона оголосила тендер в кінці листопада з вимогою поставити товар до 22 грудня. У свою чергу замовлення сотні ліжок в Китаї по 50-відсотковій передоплаті треба робити щонайменше за п’ять-шість місяців (черга на виробництво та транспортування морем до Польщі, потім сухопутне перевезення через кордон і по Україні). Відтак ці ліжка або вже були ввезені в Україну певною фірмою, або їх поставка не планується у визначені терміни.

Фірму ТОВ «Гром Компані» було створено лише цього року. Фірма зареєстрована в Одесі на Генадія Карпенка. Ці підряди криворізької лікарні є єдиними в її історії. Для самої лікарні ця закупівля ліжок є другим за розміром замовленням цього року. Дорожче було лише придбання томографу Philips Incisive CT  за 32 млн грн у листопаді.

Комунальне підприємство «Криворізька міська клінічна лікарня №2» Криворізької міськради очолює Олена Климович (на фото).

Місцеві медіа повідомляють, що вона була лікарем Юрія Вілкула, який з 2010 є мером Кривого Рогу. Саме Олена Климович повідомила про нібито серйозні проблеми зі здоров’ям тодішнього кандидата в мери Вілкула напередодні другого туру виборів у 2020 році. Тоді Юрій Вілкул зняв свою кандидатуру та ліг у лікарню №9, яку очолювала Климович. Ті вибори виграв Костянтин Павлов, але невдовзі він нібито застрелився. Після його смерті Вілкул знову став в.о. голови Кривого Рогу, та перевів Климович з лікарні №9 до лікарні №2.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Вищий антикорупційний суд конфіскував все майно Януковича
Подробиці хабарництва у КП «Міська ритуальна служба» Дніпровської міськради