До суду скеровано обвинувальний акт стосовно мешканця Дніпра за фактом продажу товарів гуманітарної допомоги, вчиненого у значному розмірі під час воєнного стану, незаконного переправлення осіб через державний кордон України, підроблення та використання завідомо підроблених офіційних документів (ч. 3 ст. 201-2, ч. 2 ст. 332, ч. ч. 1, 3, 4 ст. 358 КК України).

Про це повідомила пресслужба прокуратури Дніпропетровської області. 

За даними слідства, чоловік отримав вантаж із гуманітарною допомогою – продуктами харчування та засобами особистої гігієни, ввезеними до України з країни Європейського Союзу для бійців Збройних Сил України від керівника благодійного фонду для зберігання. У подальшому обвинувачений продавав гумдопомогу на території області.

Під час розслідування злочину правоохоронці задокументовали продаж гуманітарної допомоги на суму майже 2 мільйона гривень.

Крім того, чоловік отримав печатку благодійної організації, за допомогою якої виготовив підроблені документи для виїзду двох водіїв через державний кордон України з метою отримання та перевезення гуманітарних вантажів для потреб ЗСУ.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі поліції за оперативного супроводу співробітників СБУ у Дніпропетровській області.

Як раніше повідомляло «Антикорупційне Придніпров’я», справу щодо дніпрянина, який продав неіснуючі бронежилети, скерували до суду.

Правоохоронці скерували до суду обвинувальний акт стосовно мешканця м. Дніпро за фактом заволодіння чужим майном шляхом обману та збут конфіденційної інформації з державних баз даних (ч. 2 ст. 190,  ч. 2 ст. 361-2 КК України).

За даними слідства, у березні 2022 року чоловік скористався запровадженням воєнного стану в Україні та розробив шахрайську схему. В мережі Інтернет він розмістив оголошення про продаж бронежилетів. При цьому він підшукував покупців, не маючи на меті пересилати їм замовлений товар. Таким чином, підозрюваний заволодів грошовими коштами громадян на майже 300 тисяч гривень.

Крім цього, маючи близького родича у структурі Державної міграційної служби України, через месенджер «Telegram» за грошову винагороду чоловік збував державні бази даних, що містять персональні відомості громадян, представнику іноземної компанії. Загалом задокументовано 12 фактів збуту даних.

Білорус володіє фірмою у Дніпрі, яка займається сільськогосподарською технікою
У 1.948 разів подорожчала за рік добудова стадіону у м. Перещепино