Понад 70 мільйонів гривень арештованих коштів на банківських рахунках «ВСМПО Титан Україна», засновниками якого є громадяни РФ, перейшли в управління Нацагентству з питань виявлення, розшуку та управління корупційними активами (АРМА).

Про це повідомила пресслужба прокуратури Дніпропетровської області. 

Наразі триває процедура передачі корпоративних прав, майнового комплексу, готової продукції, виробничих ліній, сировини загальною вартістю понад 400 мільйонів гривень.

За даними слідства, промислове підприємство у м. Нікополь, власником якого є російська оборонна корпорація, займалося виробництвом продукції зі спеціального сплаву для використання в оборонній сфері. Виготовлена продукція великими партіями надходила до країни-агресора та використовувалася в авіаційній, ракетній та інших військових галузях.

За процесуального керівництва Дніпропетровської обласної прокуратури досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом фінансування дій, вчинених з метою зміни меж території або державного кордону України, за попередньою змовою групою осіб триває (ч. 3 ст. 110-2 КК України).

Досудове розслідування здійснюють слідчі слідчого відділу Управління СБУ у Дніпропетровській області.

Як раніше повідомляло «Антикорупційне Придніпров’я», Служба безпеки України у Дніпропетровській області здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні від 27 квітня 2022 року (№ 22022040000000065) щодо фінансування агресії проти України (ч. 3 ст. 110-2 КК України) посадовими особами ТОВ «ВСМПО Титан Україна». 

Часткою 96,32% в ТОВ «ВСМПО Титан Україна» володіє російське ПАТ «Корпорація ВСМПО-Авісма», кінцевий бенефіціарний власник якого громадянин російської федерації Шелков Михайло Євгенович.

На адресу українського підприємства регулярно постачали вироби з титану – гарячепресовану трубну заготовку з титанового сплаву та біллети з титанового сплаву – виробництва ПАТ «Корпорація ВСМПО-Авісма». 

З вказаної заготовки в Україні виготовляли титанові труби (холодно та гарячедеформовані марки Grade 2, Grade 3 та Grade 9 за стандартом ASTM В338), які експортували на адресу російського ПАТ «Корпорація ВСМПО-Авісма».

Останнє входить до складу російської державної корпорації «Ростех». Зазначена держкорпорація виготовляє високотехнологічну продукцію для «оборонно-промислового комплексу росії», у т.ч. для авіації та ракетобудування. Засновником корпорації значиться уряд російської федерації. 

Із України в росію продукцію постачали через свою німецьку «прокладку», щоб оминути українські санкції.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Брати Астіони намагалися задешево купити офіс у центрі Києва, але аукціон виграв відомий газодобувник
Голову ДніпроОДА одарили двома земельними ділянками на Київщині