Центрально-Міський районний суд міста Кривого Рогу надав слідчому поліції тимчасовий доступ до документів, що перебувають у віданні КП «Міський тролейбус» (код: 34811465) та з можливістю вилучення засвідчених належним чином копій.

Про це йдеться у відповідній ухвалі суду. 

22 липня 2022 року поліція відкрила провадження за статтею про службову недбалість (ч. 1 ст. 367 КК України).

В ході вивчення відомостей, опублікованих в електронній системі публічних закупівель ProZorro, правоохоронці встановили факти порушення КП «Міський тролейбус» законодавства у сфері публічних закупівель під час закупівлі енергоносіїв.

Так, 16 березня 2020 року КП «Міський тролейбус» уклало угоду на закупівлю в ТОВ «Ернерінг» (код: 39726263) 18.682.210 кВт*год електроенергії за 31 мільйон гривень. 

Ціна за 1 кВт*год електричної енергії 1,66 гривень.

А вже наступного місяця, 22 квітня, сторони уклали додаткову угоду, в якій збільшили вартість за 1 кВт*год до 1,83 гривень. При цьому, загальну суму договору не міняли. Тобто, загальний обсяг закупівлі зменшився. 

Слідство вважає безпідставним укладення додаткової угоди.

«Сторони без належних на те підстав змінили (збільшили) ціну за одиницю електроенергію за договором з 1,66 гривень за кВт*год до 1,83 гривень за кВт*год, що, з урахуванням загальної вартості договору завдало істотної шкоди інтересам комунального підприємства, яке належить територіальній громаді міста», – зазначають в поліції. 

Пояснення від «Антикорупційного Придніпров’я»:

Що може означати укладення додаткового договору незабаром після основного? Комунальному підприємству «Міський тролейбус» пропонували електроенергію загалом дев’ять постачальників. Тобто, тендер був порівняно конкурентним. Тому, аби виграти в ньому постачальнику потрібно було суттєво зменшувати цінову пропозицію. Іноді, постачальники виставляють навіть збиткові для себе цінові пропозиції, аби тільки укласти договір. Але, ви думаєте постачальник буде працювати собі у збиток? Так можуть робити, коли замовник та постачальник у змові: постачальник знає, що незабаром буде укладена додаткова угода, яка вирівняє ціну.

Тобто, такі маніпуляції із підвищенням ціни незабаром після укладення договору, серед іншого, роблять у випадках, коли комунальне підприємство, або інший бюджетний замовник, хоче, щоб виграв на тендері конкретний учасник. Відповідно, цей конкретний учасник, скоріш за все, буде потім ділитися «неправомірною вигодою» з представниками комунального підприємства. 

Тому, такі закупівлі є підозрілими з точки зору корупційної складової.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Російське акціонерне товариство має дочірнє підприємство у Кам’янському
На Дніпропетровщині керівники громад продавали борошно, яке призначалося людям як гумдопомога – ДБР