Упродовж цього тижня за матеріалами Служби безпеки до Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) суди передали арештованих активів на близько 15 млрд грн. 

Про це в Телеграм повідомила Служба безпеки України. 

Зазначається, що в управління держави перейшли 80 майнових комплексів (санаторії, спортивні установи тощо) у різних регіонах орієнтовною вартістю 7 млрд грн., які були незаконно виведені з державної власності і передані на баланс профспілок України. 

За інформацією кібердепартаменту СБУ, з 1992 року по теперішній час посадовці Федерації незаконно відчужили 80 курортно-оздоровчих, спортивних та інших державних комплексів. Це робилося шляхом заниження ринкової вартості об’єктів та здійснення покупцем мінімальної офіційної оплати без погодження з Фондом державного майна.

Такі схеми завдавали збитків державі в особливо великих розмірах. 

До Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА) за ініціативи СБУ передали такі об’єкти як:

▪️ готелі «Турист» та «Дружба» у Києві;

▪️ санаторій «Жовтень» у Конча-Заспі, одеський санаторій «Куяльник», «Моршинський» у Львівській області та «Поляна» на Закарпатті;

▪️ спортивні комплекси, зокрема будівля, в якій розташований Kyiv Sport Club.

Крім того, в управління держави перейшли активи 19 українських компаній, які контролювались російськими корпораціями «Ростех», «Роснефть», «Газпром», «РусАл», «Росатом», «Група ГМС», «Татнефть» та російськими банками на загальну суму понад 7,75 млрд грн., а також тисячі закріплених за ними об’єктів нерухомого та рухомого майна на сотні мільйонів гривень.

«Активи з російськими бенефеціарами було арештовано в рамках кримінального провадження за фактом підготовки, планування та введення росією агресивної війни проти України», – повідомили в СБУ.

Триває досудове розслідування, щоб встановити всі обставини правопорушень і притягнути винних до відповідальності.

АРМА зможе здійснювати менеджмент вказаних активів з метою отримання прибутку для держави, до моменту поки їх буде остаточно вилучено на користь України відповідно до Закону України «Про основні засади примусового вилучення в Україні об’єктів права власності російської федерації та її резидентів».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Росіянка володіє дніпровською фірмою, яка займається виявленням громадської думки
Зареєстрована у Дніпрі підшипникова фірма пов’язана із бізнесменом з РФ, на якого Україна ще не наклала санкції