Власником ТОВ «Демурінський гірничо-збагачувальний комбінат» (ЄДРПОУ: 30454644) є громадянин російської федерації Шелков Михайло Євгенович.

За даними російського Forbes, він є заступником голови ради директорів «ВСМПО-Авісма». 

ПАТ «Корпорація ВСМПО-АВІСМА» – російська металургійна компанія, що виготовляє титан та вироби з нього. Найбільший у світі виробник титану. Компанія виробляє понад 90% російського титану, експортує продукцію до 50 країн світу, маючи близько 450 замовників.

За результатами 2021 року, він посідає 72 місце списку найбагатших бізнесменів росії зі статками у $2 млрд. 

Шелков володіє комбінатом через кіпрську компанію Лімпіеза Лімітед. 

Центр транспортних стратегій повідомляв, що у грудні 2011 року Антимонопольний комітет України надав дозвіл Limpieza limited на придбання контролюючої частки у статутному капіталі «Демуринського гірничо-збагачувального комбінату», який займається видобуванням та збагаченням титанової сировини.

ТОВ «Демурінський гірничо-збагачувальний комбінат» створено для видобування ільменітового піску на Вовчанському титаноцирконієвому родовищі у Дніпропетровській області.

Вовчанське титаноцирконієве родовище, відкрите та розвідане в середині XX століття, розташоване на стику Васильківського, Межівського та Покровського районів Дніпропетровщини. Рудні піски, до складу яких входять ільменіт, лейкосен, рутил, циркон, ставроліт, дистен, залягають горизонтально на глибині понад 4 м.

Російського мільярдера Михайла Шелкова називають одним із ключових співробітників у команді Сергія Чемезова, генерального директора держкорпорації «Ростех». «Ростех» – це російська держкорпорація, яка включає і компанії в оборонно-промисловому комплексі. 

Чемезова також називають одним із найбільш наближених до путіна менеджерів. 

Слід додати, що Михайло Шелков також є власником зареєстрованого у Дніпрі ТОВ «Тай-мінералс» (ЄДРПОУ: 37989232) Основний вид діяльності підприємства – оптова торгівля металами та металевими рудами.

Загалом, за даними YouControl, у 17 тисячах активних українських компаній серед власників, засновників або кінцевих бенефіціарів є хоча б один громадянин або резидент російської федерації чи білорусі. Українських компаній, що мають зв’язки з росією – близько 13.800, з білоруссю – 3.300.

Нагадаємо, бенефіціаром акумуляторних заводів у Дніпрі є росіянин Віктор Потапов.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Інститут овочівництва і баштанництва замовляє «слузі народу» обробіток землі
«Викрадені». Про зниклих від рук росії українців