Опубліковано ТОП-20 компаній, що мають «російський слід» або «білоруський слід».

Компанія «Вента.ЛТД» (код 21947206) з Дніпра – на другому місті в Україні за виручкою у 2020 році серед компаній, що мають зв’язки з росією або білоруссю.

Позаторік «Вента.ЛТД», що була заснована у 1995 році, заробила 13.191.078.000,00 гривень торгівлею фармацевтичними товарами, наданням інформаційних послуг тощо.

Акціонерне товариство «Катрен» з міста Хімки Московської області має 24% в цій фірмі, дніпровцям належить 10%, інше – німцям.

Список діючих українських компаній, що мають «російський слід» або «білоруський слід», створили аналітики української платформи YouControl.

«17 тисяч – саме така кількість активних українських компаній, серед власників, засновників або кінцевих бенефіціарів яких є хоча б один громадянин або резидент російської федерації чи білорусі. Українських компаній, що мають зв’язки з росією – близько 13.800, з білоруссю – 3.300», – YouControl.

Компанія «Вента.ЛТД» зареєстрована за адресою: узвіз Селянський, 3-А в Дніпрі.

Фірмі також належить комплекс будівель та споруд на земельній ділянці площею 4 га, кадастровий номер 1221488000:07:091:0003, на території Чумаківської сільської ради Дніпровського району Дніпропетровської області.

Крім того, «Вента.ЛТД» має в місті Тернополі у власності дві будівлі:

  • вулиця Поліська, будинок 10-А,
  • вулиця Поліська, будинок 10-Б,

а в оренді тут – дві земельні ділянки комунальної власності.

На офіційному сайті компанії не опубліковано позиції щодо Російського повномасштабного  вторгнення на територію України, лише йдеться про поточні акції і спец пропозиції компанії «Вента.ЛТД» у березні-2022.

За даними YouControl, на квітень-2022 призначена перевірка цієї фірми Державною службою України з лікарських засобів та контролю за наркотиками.

За даними системи Clarity Project, «Вента.ЛТД» загалом перемогла у закупівлях українських закупівельників на ProZorro на суму 936,80 млн грн.

Наприклад, на ProZorro за вчорашній день з цією фірмою з «російським слідом» зареєстровані п’ять контрактів на загальну суму 72.168,11 грн: на постачання ліків, шприців, бинтів, вати, пластирів тощо.

Нагадаємо, в Україні прийнятий закон про конфіскацію російського майна: Закон «Про основні засади примусового вилучення в Україні об’єктів права власності російської федерації та її резидентів».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Голова «ОПЗЖ» Дніпропетровщини пообіцяв надати і не надав оцінку ситуації в Україні