Комунальне підприємство «Дніпроводоканал» Дніпровської міськради замовило сім когенераційних установок.

Про результати замовлення відзвітували в Prozorro. 

Обладнання замовили в словацької KTS Engineering s.r.o. за 7.570.010 євро

Договір сторони підписали 28 травня. Планова дата готовності установок до відвантаження зі складу продавця – 30 вересня 2026 року. 

Ціна контракту включає вартість обладнання, пакування, маркування обладнання, доставлення (транспортування) до визначеного місця у Дніпрі.

Вартість одного комплекту – 1.081.430 євро.

Когенераційна установка – це обладнання, яке з пального (природний газ, біогаз, дизель тощо) виробляє електроенергію та тепло.

В цьому випадку йдеться про газопоршневу когенераційну установку JMS 420 GS-N.L. Електрична потужність однієї установки – 1.562 кВт, а теплова потужність – 908 кВт. Двигун Jenbacher – J420 GS-C05. 

Постачальника визначили напряму, без конкурсу. Постанова Кабміну № 1178 (підпункт 22 пункту 13) дозволяє на період дії воєнного стану купувати газопоршневі когенераційні установки без застосування відкритих торгів.

Що відомо про постачальника

Як повідомляли «Наші гроші», директором створеної у 2015 році словацької «KTS Engineering s.r.o.» з капіталом 5 тисяч євро є Дарина Вайнагій із Братислави, а власником – Павло Савенко з Києва. В Україні він також володіє ТОВ «КТС Інжиніринг» разом з Костянтином Бруєвим.

У словацькому реєстрі вказано, що «KTS Engineering s.r.o.» має лише одного працівника, а річні доходи в останні роки були на рівні 9 мільйонів євро на рік. Фірма у 2020 році вже отримувала в Україні менші підряди «Укртрансгазу» на поставку запчастин до газоперекачувального обладнання.

Дніпро готується до наступної зими

На тлі систематичних обстрілів російських загарбників Україна змінила підхід і замість залежності від великих централізованих об’єктів посилює розподілену генерацію.

«Це рішення, які можна швидко встановити, захистити й запустити безпосередньо в громадах. Адже масований ворожий удар по великому об’єкту може залишити без послуг сотні тисяч людей. Саме тому децентралізація – не тимчасовий варіант, а стратегічна безпекова необхідність для країни, яка живе в умовах постійної загрози», – заявив на початку січня поточного року віце-прем’єр-міністр з відновлення України Олексій Кулеба.

Мер Дніпра Борис Філатов наприкінці березня 2026 року розповів дніпрянам, як місто готується до наступної зими. 

За його словами, Дніпро має план енергетичної стійкості (що є державною ініціативою). 

Основною є максимальна незалежність критичної інфраструктури – вода, каналізація і тепло, а також міський електротранспорт.

Йдеться про встановлення сонячних станцій, накопичувачів та когенераційних установок, що живитимуть міську критичну інфраструктуру.

За попереднім підрахунком, посилення енергетичної стійкості міста вартуватиме до 5 мільярдів гривень. 

Нагадаємо, у Червоногригорівській громаді фірма ексзаступника мера Нікополя встановить захисних сіток на 1,26 млн.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

На трьох ділянках доріг національного значення на Дніпровщині виконали більше робіт, ніж передбачали
У Слобожанському ліцеї оновлять харчоблок в рамках проєкту, який реалізують спільно з ЮНІСЕФ