Вищий антикорупційний суд (ВАКС) заарештував двох підозрюваних у справі про розкрадання газу на понад 1,4 мільярда гривень.

Про це повідомила пресслужба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).

Колегія суддів застосувала запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави до колишніх директора та фінансового директора ТзОВ, яке спеціалізується на виробництві та постачанні гарячої води, промислових газів та передачі електроенергії.

Зважаючи на те, що вказані особи систематично не з’являлись у судові засідання, прокурор антикорупційної прокуратури подав клопотання про застосування до них запобіжного заходу, який унеможливить переховування від суду та забезпечить додержання розумних строків розгляду справи.

«Указані особи спільно з ще одним директором та технічним директором ТзоВ «Енергія-Новий Розділ», а також організатором схеми радником директора товариства обвинувачуються у заволодінні природним газом в особі НАК «Нафтогаз України» на суму понад 1,4 млрд грн», – повідомили в Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.

Слідство встановило, що підприємства – власники Новояворівської та Новороздільської ТЕЦ упродовж 2013-2015 років уклали низку угод про закупівлю в НАК «Нафтогаз України» природного газу для виробництва теплової енергії населенню. 

З метою здешевлення тепла для цієї категорії споживачів, НАК постачав ТЕЦ газ за цінами, суттєво нижчими від ринкових

Реалізація корупційної схеми призвела до того, що прибутковість виробництва електрики цими двома ТЕЦ перевищила 60% (проти 3-5% закладених в тариф Національною комісією, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), а НАК «Нафтогаз України» отримала збитки на загальну суму понад 1,4 млрд грн. 

Обидві теплоелектроцентралі розташовані у Львівській області. Новороздільська ТЕЦ належить братам Ярославу та Богдану Дубневичам.

Нагадаємо, ще навесні газорозподільні системи України перейшли у відання держави.

За клопотанням Державного бюро розслідувань, слідчий суддя Печерського суду Києва передав в управління Агентству з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) арештовані приватні корпоративні права на 26 обласних та міських операторів газорозподільних систем.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Мешканця Кривого Рогу підозрюють у шахрайстві на зборі коштів для ЗСУ
Громадянин білорусі володіє підприємством, яке займається домофонами і замками у Дніпрі