У прифронтових регіонах почалися капітальні, середні і всякі дорожні роботи під егідою відновлення. Слідкуйте за піском!

На 13:00 завтра, 28-го квітня в Царичанському райсуді Дніпропетровської області заплановано чергове підготовче судове засідання у цікавій справі 932/10641/21.

Закінчити підготовку до слухання справи по суті суд не може вже більше 16-ти місяців!

Справа – за позовом Державної екологічної інспекції Придніпровського округу (Дніпропетровська та Кіровоградська області) до ОСОБА_1 про стягнення збитків.

ОСОБА_1 – це великий шанувальник «Великого будівництва», екс директор ТОВ «Автомагістраль-Схід» Алмазов Дмитро Альбертович.

Скрин даних порталу «Судова влада України»

«В ході перевірки поблизу с. Китайгород Царичанського району біля урочища «Свиняче» (гр. Алмазов Дмитро Альбертович) встановлено несанкціоноване зняття родючого шару грунту на земельній ділянці загальною площею 26 га, розраховано та пред`явлено збитків на суму 3.168,890 тис. грн та передані матеріали до органів прокуратури.

В ході позапланової перевірки гр. Алмазова Д.А. (13.04.2021 – 26.04.2021) виявлено факт використання земельних ділянок не за цільовим призначенням та зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу (за використання земельних ділянок не за цільовим призначенням розраховано збитки на суму 1.253.672,69 грн (не сплачено) та за зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу розраховано збиток на суму 2.011.785,11 грн (не сплачено)», – цитую Регіональну доповідь про стан навколишнього природного середовища в Дніпропетровській області за 2021 рік.

Як бачимо, матеріали на суму 3.168,890 тис. грн «вмерли» в тих органах прокуратури, збиток на суму 2.011.785,11 грн теж десь «вмер». А на суму 1.253.672,69 грн Держекоінспекція подала в суд наприкінці 2021 року. І досі, повторюся, «сидить» у підготовчих судових засіданнях.

Скрин даних Регіональної доповіді про стан навколишнього природного середовища в Дніпропетровській області за 2021 рік

Не було земельних ділянок, і тут – хопа, є!

Про незаконний видобуток корисних копалин (піску) для фірми «Автомагістраль-Південь» я написала у листопаді 2019 у статті «Хабароємність ставка-копані».

Щоправда, тоді пісок мив 64-річний Анатолій Маляр. Він помер у травні 2021-го.

Про пісок гр. Алмазова Д.А. журналісти вперше повідомили у лютому 2021-го: «На Дніпропетровщині виявили незаконний піщаний кар’єр – ділянку придбав ексдиректор автодорожньої фірми».

«Пісок відвантажують і везуть фурами майже цілодобово, адже поруч – «Велике будівництво». А беруть матеріали з численних нелегальних кар’єрів. Хто заохочує піщаних нелегалів та чому техніка компанії «Автомагістраль-Південь» працює на приватних ставках? – задались питанням журналісти, і самі відповіли. – Власник цієї ділянки – Дмитро Алмазов, який у 2019 очолював «Автомагістраль-Схід». Ця фірма спеціалізується на автошляхових роботах і через бенефіціарів пов’язана з будівельним гігантом «Автомагістраль-Південь». Торік пан Алмазов залишив посаду. І майже одразу після цього прикупив 24 земельні ділянки».

Треба виправити у вище приведеній цитаті слово «прикупив». Тому що те, що Алмазов «прикупив», було створене напередодні того, як він його прикупив, і створене незаконно. Не було, не було ділянок з такими кадастровими номерами, і тут – хопа, вони – у Алмазова!

Так не буває.

Це мені нагадує ситуацію з земельними ділянками його колеги, екс голови Дніпропетровської ОДА Валентина Резніченка. Не було, не було в світі ділянок з такими кадастровими номерами – хопа, вони – у Резніченка!

Правда, від НАБУ мені повідомили, що то матір Валентину Резніченку подарила у 2008 році (тоді ще не було реєстру нерухомості) великі ділянки в модному київському селі.

Ви вірите в цей анекдот: віце-президент ТОВ «Український медіа холдинг», ціною у сотні мільйонів доларів, Валентин Резніченко з матір`ю їдуть з Києва у Дніпро, щоб оформити договір дарування на ділянки у Київській області – не смішно, ні?

Два Алмазових, і обидва з «Автомагістралі»

«Дякуючи об’їзній, не потрібно буде заїжджати в населені пункти, де бувають затори, –  зазначив водій Даніїл Алмазов. – До того ж, дорожній рух стане безпечнішим. Водії, коли виїжджають на трасу, призвичаюються до швидкої їзди. А в населених пунктах це неприпустимо – можна збити пішохода».

Це – цитата із повідомлення «На двох смугах нової ділянки Решетилівської траси вже уклали асфальт – Валентин Резніченко», опублікованого на офіційному сайті Дніпропетровської облдержадміністрації.

«ОСОБА_1 будучи посадовою особою, виконував роботи на ТОВ «Автомагістраль-Південь» та виконуючи роботи по проведенню робіт з будівництва автодороги (другий етап роботи по будівництву Південного обходу м. Дніпро) допустив забруднення правої крайньої смуги проїзної частини», – а це цитата з документу із Державного реєстру судових рішень, як «водій» Даніїл Алмазов працює у фірмі, яка будує об’їзну, якій він дякував.

Постають питання: за що водій Даніїл Алмазов хвалить робітника ТОВ «Автомагістраль-Південь» Даніїла Алмазова і чому цю шизофренію друкують на офіційному сайті облдержадміністрації?

Чи то така піар-акція на користь Алмазова-старшого: як прибутково закуповувати в нього пісок?

Дмитро Алмазов та інші родичі вітають Даніїла Алмазова з обрізанням

Шахрайства, які спинила війна

Шановні екологічні інспектори! Дозвольте спитати: а чого ви не просили суд накласти арешт на земельні ділянки з вашого позову до Алмазова, заборонивши вчиняти з ними будь-які дії?

Хитрий Алмазов почав знищувати кадастрові номери шляхом подачі заяв на поділ їх і призначення нових кадастрових номерів новим ділянкам.

Перші дві ділянки з вашого позову вже не існують!

Зате у власності фігуранта зараз не 24 земельні ділянки, а 29.

Якщо б на початку повномасштабного вторгнення рф в Україну не заборонили операції з землею, вже б, напевно, жодного кадастрового номеру з вашого позову не залишилось, гальма!

Ще одна цікава тема, яку, судячи з даних, пропрацьовував Алмазов – створення «з повітря» земельних ділянок, які потім держава викуповує у приватного власника «для суспільних потреб у зв’язку з будівництвом автомобільної дороги державного значення Н-31 Дніпро-Царичанка-Решетилівка».

Ось 1223781400:05:006:0506, яка взялася у Алмазова нізвідки і яку в нього викупила Петриківська РДА в особі Файзулліной Ю.Я.

На початку квітня Служби автомобільних доріг по областях перейменували на Служби відновлення та розвитку інфраструктури. І пішли закупівлі…

А керівники – ті ж. На Дніпропетровщині – той самій Коломійцев Олександр Анатолійович, який, захищаючі Алмазова, «пропонував активістам звернутися до правоохоронних органів, якщо, на їхню думку, ведеться незаконне видобування піску».

Зважаючи на це, становиться зрозумілим, чому Держекоінспекція гальмує з позовом про «зняття ґрунтового покриву», як в прокуратурі угробили матеріали про збитки на більш ніж 3 млн грн і чому Службу автодоріг перейменували. «Велике будівництвовідновлення» ж наступає!

Олена Гарагуц

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

6 млн грн арештованих коштів передала АРМА облпрокуратура
Проходить аудит – громадян просять повідомити про факти фінансових порушень