Україна поки не може конфіскувати активи російських олігархів (наприклад, Михайла Фрідмана, Олега Дерипаски) через відсутність доказів, що вони належать саме цим людям. 

Про це сказав в інтервʼю Forbes міністр юстиції Денис Малюська. 

«З цим активом [Миколаївським глиноземним заводом] ми маємо дещо іншу проблему. Те, що він належить Дерипасці, є всюди в медіа, але юридичних доказів цьому поки немає. Заводом володіють, ймовірно, номінальні власники. Побудувати ланцюжок від них до реальних бенефіціарів вкрай складно. Така проблема є у багатьох активах, які повʼязують з росіянами. Але ми не можемо піти до ВАКСу та надати йому у якості доказів лінки у медіа», – сказав Малюська.

Міністр юстиції каже, що часто численні заяви правоохоронних органів про арешт російських активів є необґрунтованими.

«Я вже кілька разів бачив пресрелізи у дусі «орган N арештував актив, власником якого були росіяни». І що? Де склад злочину, де обґрунтування небезпеки для держави? «Росіянин» – принаймні зараз – це не є критерієм для арешту та конфіскації власності», – заявив Малюська.

Щоб довести, що той чи інший російський бізнесмен є власником української компанії, Мінюсту потрібна розвідувальна інформація. Але зараз, як зазначає Малюська, потенціал розвідки більше зосереджений на воєнних задачах. 

Як раніше повідомляло «Антикорупційне Придніпров’я», 30 вересня Рада нацбезпеки і оборони України внесла до санкційного списку 3.600 фізичних та юридичних осіб. Серед них, родина президента рф Владіміра Путіна, Владімір Сальдо та інші ключові російські політики, олігархи та колаборанти.

Так, серед ключових фізичних осіб, під санкції потрапили:

  • Російські посадовці та їхнє близьке оточення: перший заступник голови Адміністрації Путіна Сєргєй Кірієнко, близький до Путіна олігарх та засновник ПВК «Вагнера» Євгєній Прігожин, діти та родичі Путіна, а також – діти та родичі міністра зовнішніх справ РФ Сергєя Лаврова.
  • Олігархи та їхнє близьке оточення: Олег Дерипаска (Група En+, Rusal), Міхаіл Фрідман (Alfa Group, LetterOne), Пьотр Авен (Alfa Group, LetterOne), Герман Хан (Alfa Group, LetterOne), Алєксєй Кузьмічов (Alfa Group, LetterOne), власник «Уралхіму» Дмітрій Мазепін, російський мільярдер та медіамагнат Алєксандр Мамут (Rambler Group).
    Крім того, у списку є кум Путіна та екснардеп Віктор Медведчук зі своєю дружиною Оксаною Марченко, «младоолігарх» часів Януковича Сергій Курченко, експрезидент-втікач Віктор Янукович та його син Олександр Янукович.
  • Російські релігійні діячі: глава російської православної церкви Володимир Гундяєв, ексдипломат Московського патріархату, а зараз – керівник Будапештсько-Угорською єпархією Московського патріархату Іларіон Алфєєв;
  • Артисти-громадяни України: Анна Седокова, Регіна Тодоренко, Таісія Повалій, Ані Лорак;
  • Колаборанти: ставленик РФ на окупованій частині Херсонської області Владімір Сальдо, ставленик окупантів у частково окупованій частині Запорізької області Євгеній Балицький, підозрюваний у державній зраді екснардеп Ілля Кива.
  • Громадяни інших країн, що брали участь у псевдореферендумах на тимчасово окупованих територіях України.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Що відомо про особу, яка здавала ворогу інформацію щодо Дніпропетровщини
Росіянин володіє криворізьким підприємством, яке займається оптовою торгівлею машинами