Суд заарештував автомобільні заправні станції, склади, земельні ділянки та корпоративні права, загалом це 308 об’єктів нерухомості, які належать одній з найбільших мереж АЗС на території України. 

Про це повідомила пресслужба Бюро економічної безпеки (БЕБ). 

Загальна сума заарештованих корпоративних прав становить понад 50 мільйонів гривень. 

Співробітники БЕБ з’ясували, що бенефіціари та службові особи двох компаній, які торгують паливно-мастильними матеріалами, пов’язані між собою, а їхніми фактичними власниками є громадяни російської федерації. 

«У ході слідства встановлено, що службові особи підприємств, упродовж 2015 – 2022 років, штучно завищували витрати підприємств внаслідок отримання кредитів від споріднених структур. До витрат також зараховували відсотки за кредитами. Обидва підприємства декларували збиткову діяльність. При збитковій діяльності в Україні, премії, включені до вартості імпортованих паливно-мастильних матеріалів, перераховували на користь іноземної компанії», – зазначають у відомстві.

Загальна сума ухилення від сплати податків обох компаній становить понад 270 млн гривень.

Також БЕБ встановило, що протягом 2016-2021 років зазначені підприємства, які працюють в Україні, виплачували дивіденди на користь іноземних компаній, власниками яких є російська федерація та компанія з російської федерації.

У результаті такої діяльності легалізували грошей на суму понад 1 мільярд гривень.

За результатами обшуків детективи Бюро економічної безпеки вилучили договори, контракти, кредитні договори, видаткові накладні, акти приймання передачі ТМЦ, вантажно-митні декларації, виписки по рахунках, інвойси, документи про виплату дивідендів на користь нерезидентів, первинні бухгалтерські  документи.

За даними «Економічної правди», йдеться про мережу АЗС Amic, що колись належала російському «Лукойлу».

Досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактами ухилення від сплати податків (ч. 3 ст. 212 ККУ) та легалізації (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом (ч. 3 ст. 209 ККУ), здійснюють детективи Бюро економічної безпеки за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора у взаємодії з Державною податковою службою України.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Бізнесмен, який володіє виробництвом парфумерії в росії, має фірму у Дніпрі
Молодь Нікополя навчатимуть доброчесності завдяки настільній грі від ініціативи Євросоюзу